Tietoa kirjoittajasta


SI-Uudislist

SI-Uudislist


Vironkielinen SI-Uutiset

E-mail

  Lisää artikkeleita kirjoittajalta

  Artikkeli-arkisto


Copyright 1999-2018 © Pro Karelia ry. Artikkelien ja kuvien lainaaminen sallittua, lähde mainittava.

  Pro Karelian email-rekisterit

23.05.2006
SI-Uudislist

Tämä artikkeli liittyy alla lueteltuun/lueteltuihin artikkeliryhmiin.
Klikkaamalla artikkeliryhmää näet, mitä muita artikkeleita ryhmään kuuluu.


[02] Karjalan palautus

SAKSA-EESTI FOORUM ANNETAS RAHA PIMEKURTIDELE LASTELE

SI-154
23.05.2006

Tänu Franz Hahni veinimôisa (Albersweiler/Reinimaa-Pfalzi liidumaa) suurejoonelisele annetusele ja mitmete teiste eraisikute rahasaadetistele oli Saksa-Eesti Foorumil nüüd vôimalik edastada toetus pimekurtide laste koolituse edasiarendamiseks.

Kui Saksa-Eesti Foorum nelja aasta eest asutati, vôtsid asutajaliikmed üheks ühingu eesmärgiks toetada ka Eesti lapsi. Kahel korral on ühing organiseerinud ühiskonna väetimate liikmete toetuseks heategevuskontserdid, kus esinesid Norras elav sopran Kersti Ala-Murr ja praegu Saarbrückeni Muusikaülikoolis ôppiv Triin Maran (alt). Ürituste sissetulekutest said mitmed hoolekandeasutuste hästi ôppivad lapsed väiksed stipendiumid.

Seekord otsustas SEF juhatus annetada kogutud raha Eesti Pimekurtide Tugiliidule. Foorumi esimees Aino Siebert on külastanud juba mitmeid aastaid pimekurte lapsi ning tutvunud Tugiliidu vajaliku ja tänuväärse tööga. On tähtis, et puuetega lapsed saaksid juba varajasest lapsepôlvest hea koolituse, et tulevikus omal jôul toime tulla.

Samuti ei tohi allahinnata vanemate rolli pimekurtide (vôi pimedate ja kurtide) laste üleskasvatamisel. Siingi on Eesti Pimekurtide Tugiliit teinud mitmete välismaiste toetajate abil ära suure töö. Puuetega laste vanematele organiseeritakse regulaarselt ôppelaagreid, kus jagatakse informatsiooni ja praktilist nôu pimekurtide lastega suhtlemisel ning nende kasvatamisel ja koolitamisel.

Nagu toonitab tegevdirektor Raissa Keskküla, on Pimekurtide Tugiliidu eesmärgiks tagada puudega inimestele vôrdsed vôimalused teiste kodanikega suhtlemiseks. Ühenduse juhatuse liige ja ôpetaja Olga Ilgina on laste koolituse organiseerimisel alates lastesôime tasemelt teinud ära töö, mille väärtust on pea et vôimatu hinnata. Väsimatult täiendab ta ennast ning annab oma teadmisi edasi ka lastele ja nende hooldajatele. Lastevanemate ettepanekul autasustati Olga Ilginat eelmisel aastal Punase Risti medaliga.

Aliikas: Ülle Wahl
Kontakt: mailto@destfor.de, http://www.destfor.de/
SI portaal www.si.kongress.ee

Artikkelien kommentointi on toistaiseksi lopetettu.
Kommentin tai mielipiteen voi lähettää suoraan Pro Karelia -verkkolehden toimitukselle: toimitus@prokarelia.net^  Takaisin ylös      Lisää artikkeleita kirjoittajalta      Artikkeli-arkisto 
Tutustu kirjaan ja tilaa se Karelia Klubi Kaupasta, sähköpostitse tai 05 541 6450, hinta 19:50 euroa.

NS. SOTASYYLLISYYS

Koko Suomen kartta vuodesta 1920
Siirry Kansalaisvetoomuksen internet-sivuille. Vetoomus ei ole jäsenlomake.SIIRRY KARELIA KLUBI KAUPPAAN

Candomino laulaa karjalaisia lauluja [mp3-file].SIIRRY KARELIA KLUBI KAUPPAAN

Karjala. Sanat ja sävel: Olli Nykänen [4.13 MB mp3-file].