Tietoa kirjoittajasta


SI-Uudislist

SI-Uudislist


Vironkielinen SI-Uutiset

E-mail

  Lisää artikkeleita kirjoittajalta

  Artikkeli-arkisto


Copyright 1999-2018 © Pro Karelia ry. Artikkelien ja kuvien lainaaminen sallittua, lähde mainittava.

  Pro Karelian email-rekisterit

27.05.2006
SI-Uudislist

Tämä artikkeli liittyy alla lueteltuun/lueteltuihin artikkeliryhmiin.
Klikkaamalla artikkeliryhmää näet, mitä muita artikkeleita ryhmään kuuluu.


[02] Karjalan palautus

ALGAB AJALOOLISTE KALMISTUTE NäDAL

SI-161
26.05.2006

29. maist kuni 4. juunini toimub Euroopa ajalooliste kalmistute nädal, et tutvustada kalmistutel leiduvat arhitektuuripärandit ja hauatähiseid, mis on käsitööoskuse ja kunsti arenguloo osa, ning meenutada kalmistutele maetud silmapaistvaid isikuid. Korraldatakse kalmistukultuuri tutvustavaid ekskursioone, seminare, õppepäevi ja heakorratalguid.

Eesti Muinsuskaitse Selts pöörab tänavu eriti tähelepanu nendele kalmistutele, mis on meie keeruka lähiajaloo tõttu kas hävinud või unustatud, nende hulgas ka mitmed vangilaagri- ja sõjaväekalmistud.

2. juuni kell 16 tutvustab kultuuriajaloolane Rober Nerman Ajaloo Instituudis (Tallinn, Rüütli tänav 6) Tallinna "kadunud kalmistuid". Ta keskendub Kopli ja Kalamaja kalmistutele, kuid juttu tuleb teistestki hävinud ja ununenud kalmistutest: Vangilaagri kalmistu Mustamäel, Loode armee kalmistu Koplis jm. Tallinna Keskkonnaameti juhataja Tõnu Tuppits kõneleb Tallinna linna kavadest seoses kalmistutega. Henry Kuningas Tallinna Kultuuriväärtuste Ametist räägib kellatorni taastamisest Kalamajas. Kõik huvilised on oodatud.

3. juunil korraldab Eesti Muinsuskaitse Selts väljasõidu Narva, et arutada sealsete linnaisadega Narva ajalooliste kalmistute olukorda. Tutvutakse Siivertsi vanade kalmistutega ja tetahse heakorratööd praeguseks täielikult võsastunud vangilaagri kalmistul, kuhu on maetud Narva koonduslaagris 1945-1955 viibinud mitmeid Eesti avaliku elu ja kultuuritegelasi.

Euroopa ajaloolisi kalmistuid tutvustavast nädalast võtab osa 26 Euroopa linna: Barcelona, Belgrad, Berliin, Birkenhead, Bologna, Copenhagen, Tallinn, Genoa, Gent, Belfast, Dublin, Vilnius, Ljubljana, London, Maribor, Milano, Naapoli, Parma, Plymouth, Rooma, Stockholm, Verona, Viin, Wiesbaden, Zagreb.

Lisateave: Helle Solnask 6412 522 või 5051781. Kogu kava vt: www.significantcemeteries.net.

Allikas: Ants Kraut
Kontakt: ants.kraut@muinas.ee
SI portaal www.si.kongress.ee

Artikkelien kommentointi on toistaiseksi lopetettu.
Kommentin tai mielipiteen voi lähettää suoraan Pro Karelia -verkkolehden toimitukselle: toimitus@prokarelia.net^  Takaisin ylös      Lisää artikkeleita kirjoittajalta      Artikkeli-arkisto 
Tutustu kirjaan ja tilaa se Karelia Klubi Kaupasta, sähköpostitse tai 05 541 6450, hinta 19:50 euroa.

NS. SOTASYYLLISYYS

Koko Suomen kartta vuodesta 1920
Siirry Kansalaisvetoomuksen internet-sivuille. Vetoomus ei ole jäsenlomake.SIIRRY KARELIA KLUBI KAUPPAAN

Candomino laulaa karjalaisia lauluja [mp3-file].SIIRRY KARELIA KLUBI KAUPPAAN

Karjala. Sanat ja sävel: Olli Nykänen [4.13 MB mp3-file].