Tietoa kirjoittajasta


SI-Uudislist

SI-Uudislist


Vironkielinen SI-Uutiset

E-mail

  Lisää artikkeleita kirjoittajalta

  Artikkeli-arkisto


Copyright 1999-2018 © Pro Karelia ry. Artikkelien ja kuvien lainaaminen sallittua, lähde mainittava.

  Pro Karelian email-rekisterit

28.05.2006
SI-Uudislist

Tämä artikkeli liittyy alla lueteltuun/lueteltuihin artikkeliryhmiin.
Klikkaamalla artikkeliryhmää näet, mitä muita artikkeleita ryhmään kuuluu.


[02] Karjalan palautus

NOORED RAHVUSLASED PUHASTASID SAMBA, MEEDIA VAIKIS

SI-162
28.05.2006

Noorte Rahvuslaste Malev puhastas täna, pühapäeva õhtul kell 18 Tallinnas Rahumäe kalmistul asuva Vabadussõjas langenud kalevlaste mälestusmärgi tagakülje ja süütas viiskümmend küünalt. Esikülje puhastas hommikupoolikul Tallinna linn.

Mälestusmärk oli neljapäevast peale kaetud roppustega. Tundmatu kurjategija oli mälestusmärgile musta värviga sodinud tähed "SS" ja haakristi ning venekeelse kirja "strana šljuha" ehk libu riik.

"Täna lõunaks oli küll puhastatud samba esikülg, kuid tagumisel küljel ilutseb senini nõukogude sümboolika. Kuna tagakülg ei ole lihvitud plaat, siis värvi sealt niisama maha ei saa. Vaja läheb terasharju ning kemikaale, lahusteid," instrueeris üks aktsiooni eestvedajaid Anti Teraväe.

Aktsioonist teavitati ka TV 3 toimetust, kuid seitsmesed uudised piirdusid umbmäärase teatega, et ka monumendi tagakülg olevat nüüdseks puhastatud. Puhastajaid ehk Eesti Rahvusliku Liikumise egiidi all tegutsevat noortemalevat ei mainitud.

ETV 24 andis kell 17.59 ehk minut enne noorte kogunemisaega teada hoopis sellest, et keskpäevaks oli sammas osaliselt puhastatud. Ka kell 21 õhtul piirdus "Aktuaalne Kaamera" sama jutuga, mainimata sõnagagi, et vahepeal jätkasid rahvuslased mälestusmärgi puhastamist.

Tallinna linnavalitsus sai hukkunud kalevlaste mälestussamba rüvetamisest politseilt teate neljapäeva keskpäeval, kuid Keskerakonna poolt valitsetav linn reageeris alles pühapäeval. "Puhastamise tellis Tallinna linn, kuna spordiselts Kalev, kellele mälestussammas kuulub, ei jõudnud seda õigeaegselt teha. Linn kavatseb esitada spordiseltsile puhastamise eest arve," teatas ETV.

Mahavaikimine on kannapööre võrreldes varasemaga, mil Eesti Rahvuslik Liikumine sai tegutseda rambivalguses; riigivõimule ei ole noorte rahvuslaste aktiivsus ilmselt meelepärane.

Noorte Rahvuslaste Malevaga liitumiseks tuleb anda endast märku: Tanel Rank, d11sel@hotmail.com, tel 58132154.

Allikas: ERL foorum
Kontakt: d11sel@hotmail.com, 58132154
SI portaal www.si.kongress.ee

Artikkelien kommentointi on toistaiseksi lopetettu.
Kommentin tai mielipiteen voi lähettää suoraan Pro Karelia -verkkolehden toimitukselle: toimitus@prokarelia.net^  Takaisin ylös      Lisää artikkeleita kirjoittajalta      Artikkeli-arkisto 
Tutustu kirjaan ja tilaa se Karelia Klubi Kaupasta, sähköpostitse tai 05 541 6450, hinta 19:50 euroa.

NS. SOTASYYLLISYYS

Koko Suomen kartta vuodesta 1920
Siirry Kansalaisvetoomuksen internet-sivuille. Vetoomus ei ole jäsenlomake.SIIRRY KARELIA KLUBI KAUPPAAN

Candomino laulaa karjalaisia lauluja [mp3-file].SIIRRY KARELIA KLUBI KAUPPAAN

Karjala. Sanat ja sävel: Olli Nykänen [4.13 MB mp3-file].