Tietoa kirjoittajasta


SI-Uudislist

SI-Uudislist


Vironkielinen SI-Uutiset

E-mail

  Lisää artikkeleita kirjoittajalta

  Artikkeli-arkisto


Copyright 1999-2018 © Pro Karelia ry. Artikkelien ja kuvien lainaaminen sallittua, lähde mainittava.

  Pro Karelian email-rekisterit

31.05.2006
SI-Uudislist

Tämä artikkeli liittyy alla lueteltuun/lueteltuihin artikkeliryhmiin.
Klikkaamalla artikkeliryhmää näet, mitä muita artikkeleita ryhmään kuuluu.


[02] Karjalan palautus

PRONKSMEHE "PõHJUSTAJA" AGEEDA PAAVEL: AEG HAKATA TEGUTSEMA

SI-167
31.05.2006

"Pronkssõdur Aljoša, mis on enamuses eestlastele okupatsiooni ränga rõhumise sümbol, on volikogu ja valitsuse liikmetele lihtsalt kena punaarmeelane," heidab oma äsjases kirjas Tallinna võimudele ette Ageeda Paavel, kes kuuskümmend aastat tagasi laskis Tõnismäe ausamba õhku ja sellega "vabastas" platsi pronks-Aljoša püstitamisele.

"Oleks viimane aeg hakata tegutsema. Jätta jutud referendumist ja komisjonide moodustamisest, nüüd kui meile on teada peaministri kindel seisukoht monstrumi kõrvaldamiseks," leiab vanadaam. Tema kirja linnavõimudele võite tervikuna lugeda aadressil www.si.kongress.ee.

Vahetult pärast kolonistide Tõnismäe-meeleavaldust saatis Ageeda Paavel 10. mail 2006 kirja peaminister Ansipile: "Mind ärgitas kirjutama Teie vassimine, et pronkssõdur on püsti seetõttu, et seal on hauad. Tegelik põhjus on selles, et Eesti valitsused on käitunud roomajalikult venelaste ees, kartes, et äkki venelastele ei meeldi, kui eestlased tahavad vabaneda 50 aastat kestnud okupatsiooni sümbolist."

Ta meenutas Ansipile, et see matmispaik kuulub marodööridele, kes lasti kohapeal maha röövimise pärast. Mõni päev hiljem astus peaminister Andrus Ansip monumendi teisaldajate esiritta.

Koolitüdrukud Ageeda Paavel ja Aili Jõgi lasksid mais 1946 Tõnismäe puust sõdurisamba õhku, makstes selle eest noorpõlvega Siberi orjalaagris. Järgmisel aastal püstitati Tõnismäele monumentaalne ausammas Tallinna Vabastajate Monument, mille teisaldamine on üle jõu käinud kõigile iseseisva Eesti valitsustele.

Allikas: Ageeda Paavel
Kontakt: poliitika.isamaa@lists.ut.ee
SI portaal www.si.kongress.ee


Artikkelien kommentointi on toistaiseksi lopetettu.
Kommentin tai mielipiteen voi lähettää suoraan Pro Karelia -verkkolehden toimitukselle: toimitus@prokarelia.net^  Takaisin ylös      Lisää artikkeleita kirjoittajalta      Artikkeli-arkisto 
Tutustu kirjaan ja tilaa se Karelia Klubi Kaupasta, sähköpostitse tai 05 541 6450, hinta 19:50 euroa.

NS. SOTASYYLLISYYS

Koko Suomen kartta vuodesta 1920
Siirry Kansalaisvetoomuksen internet-sivuille. Vetoomus ei ole jäsenlomake.SIIRRY KARELIA KLUBI KAUPPAAN

Candomino laulaa karjalaisia lauluja [mp3-file].SIIRRY KARELIA KLUBI KAUPPAAN

Karjala. Sanat ja sävel: Olli Nykänen [4.13 MB mp3-file].