Tietoa kirjoittajasta


SI-Uudislist

SI-Uudislist


Vironkielinen SI-Uutiset

E-mail

  Lisää artikkeleita kirjoittajalta

  Artikkeli-arkisto


Copyright 1999-2018 © Pro Karelia ry. Artikkelien ja kuvien lainaaminen sallittua, lähde mainittava.

  Pro Karelian email-rekisterit

08.06.2006
SI-Uudislist

Tämä artikkeli liittyy alla lueteltuun/lueteltuihin artikkeliryhmiin.
Klikkaamalla artikkeliryhmää näet, mitä muita artikkeleita ryhmään kuuluu.


[02] Karjalan palautus

DEMOS KRATOS: KAS UUS RES PUBLICA VõI VALGE LAEVA PAROODIA

SI-176
08.06.2006

Sõltumatu Infokeskuse portaali postitati eile väliseestlaste rahvaalgatusliku ettevõtmise „Demos Kratos“ manifest koos kaaskirjaga. Mõlemad on ringelnud juba üle nädala internetis.

“Olukord Eestis on muutunud valjakannatamatuks! Situatsioon, kus täitevvoimu esindajad on avalikult alustanud otsest Eesti rahva ja lipu mõnitamist on saanud viimaseks piisaks karikas!” juhatab manifesti sisse keegi Henry Tamm New Yorgist, paludes võtta endaga ühendust.

Tamm informeerib lugejaid, et USA-s olevat moodustatud fond ja kogutud juba piisav rahasumma, et “alustada võitlust sovjeedimeelsete ja ekskommunistide klikiga Eestis!”

Käivituvat rahvaalgatuslik ettevõtmine „Demos Kratos", et lähitulevikus asutada Eestis uus erakond, kuhu kuuluvad ainult poliitiliselt rikkumata ning sõltumatud, ühtse maailmavaate, tulevikunägemuse ja ühiskondlike huvidega Eesti noored ning kõik sovjeedipropagandast rikkumata kaaskodanikud, hoolimata nende rahvusest.

Respublikaanliku tonaalsusega manifesti on võimalik täies pikkuses lugeda aadressilt www.si.kongress.ee, maitsetutvustuseks sellest lõik:

“„Demos Kratos" eesmärgiks on kaasata selge maailmavaatega kaaskodanikke, kes oma eetilistelt tõekspidamistelt ning professionaalselt ettevalmistuselt sobiksid tulevikus töötama parlamendis, valitsuses ning omavalitsusorganites. „Demos Kratos" eesmärgiks on kaasata eestimeelseid kaasmaalasi, kes tulevikus kindlameelselt seisaksid oma ja lähedaste häälega praeguste valitsejate – ekskommunistidest koosnevatest sovjeedimeelsete parteide ja nende rahvavaenuliku tegevuse vastu! Ja seda kõike tuleviku Eesti kui demokraatliku heaolu-ja õiglusühiskonna nimel!”

SI ei ole saanud siiani kindlaid andmeid, millega või kellega on Tõelise Eesti demokraatliku tulevikujõu “Demos Kratose” näol tegu. Iseseisvuspartei oletab, et “Demos Kratost“ tuleb seostada aprilli keskel rajatud rühmitusega Eesti Rahvuslik Liikumine, mille arhitektiks tituleeritakse väliseestlast Ain Saart. Oletust kinnitavat asjaolu, et ERL kogub inimestelt isikukoode, ehkki Saar on likvideerinud põhikirjast kõik finantsilised punktid, mis muudab ERL-i registreerimise kohturegistris võimatuks. Teadaolevalt hoiab ERL kuni 1. juulini madalat profiili ja teeb siis aktuse.

Analüütikud seostavad “Demos Kratost” ka hoopis teise väliseesti haruga. Mullu 17. novembril tegi arhitekt Harri Kivilo ettepaneku alustada ettevalmistusi Valijate Liidu rajamiseks, mille juhtkonna ei moodustaks mitte erakonnad, vaid aktiivsed inimesed, kes valutavad südant Eesti pärast. Kivilo on oma ettepanekut vahelduva eduga ka tänavu välja käinud.

"Kogu Eestit hõlmav aktiivsetest, rahvuslikult mõtlevatest inimestest moodustatud valijaid suunav organisatsioon peab suutma veenda paari-kolme erakonda, et neile on kasulik, kui nad oma programmi lisavad Valijate Liidu poolt heakskiidetud, konkreetsed rahvuslikud kohustused," märkis Harri Kivilo novembris. Temae pakutud Valijate Liit oli aga juba hiljemalt 2003. aastal olemas ja protestis euroreferendumi tulemusi. Seda liitu juhtis väliseestlane Ahto Palm-Leis, kes on tuntud oma hägusavõitu intermetsodega Eesti poliitikas.

Saare ja Kivilo laiapõhjalised uutmisalgatused on sarnased, neist kumbki võiks kõlvata ResPublica-taolise organisatsiooni seemneks ja samas teevad ilmselt mõlemad ümberlükke oma võimaliku seotuse kohta „Demos Kratose“ manifestiga. Tekkinud elevuse mõjul on mitmed rühmitused sellegipoolest ooteseisundis, oodates lähema kuu jooksul toimuvaid sündmusi.

Tõeline Eesti demokraatlik tulevikujõud „Demos Kratos" lubab lähipäevil avada veebilehe aadressidel www.eestielu.org ja www.demokraatia.org.

Allikas: Henry Tamm, EIP, SI
Kontakt: henry.tamm@yahoo.com, si@kongress.ee
SI portaal www.si.kongress.ee

Artikkelien kommentointi on toistaiseksi lopetettu.
Kommentin tai mielipiteen voi lähettää suoraan Pro Karelia -verkkolehden toimitukselle: toimitus@prokarelia.net^  Takaisin ylös      Lisää artikkeleita kirjoittajalta      Artikkeli-arkisto 
Tutustu kirjaan ja tilaa se Karelia Klubi Kaupasta, sähköpostitse tai 05 541 6450, hinta 19:50 euroa.

NS. SOTASYYLLISYYS

Koko Suomen kartta vuodesta 1920
Siirry Kansalaisvetoomuksen internet-sivuille. Vetoomus ei ole jäsenlomake.SIIRRY KARELIA KLUBI KAUPPAAN

Candomino laulaa karjalaisia lauluja [mp3-file].SIIRRY KARELIA KLUBI KAUPPAAN

Karjala. Sanat ja sävel: Olli Nykänen [4.13 MB mp3-file].