Tietoa kirjoittajasta


SI-Uudislist

SI-Uudislist


Vironkielinen SI-Uutiset

E-mail

  Lisää artikkeleita kirjoittajalta

  Artikkeli-arkisto


Copyright 1999-2018 © Pro Karelia ry. Artikkelien ja kuvien lainaaminen sallittua, lähde mainittava.

  Pro Karelian email-rekisterit

08.06.2006
SI-Uudislist

Tämä artikkeli liittyy alla lueteltuun/lueteltuihin artikkeliryhmiin.
Klikkaamalla artikkeliryhmää näet, mitä muita artikkeleita ryhmään kuuluu.


[02] Karjalan palautus

ISESEISVUSPARTEI PõHITINGIMUS üHISNIMEKIRJAKS ON EUROVASTASUSSI-175
07.06.2006

Eesti Iseseisvuspartei vastas täna positiivselt ERE ettepanekule (SI-169) panna 2007. aasta valimisteks kokku rahvuslaste ühisnimekiri ning tõi välja peamised omapoolsed tingimused. Nimekirja saavad kuuluda üksnes iseseisvusrahvuslased ja nende ühendused, leiab rahvuslaste erakond.

"Iseseisvusrahvuslase motoks on: vabadust me kõrgeks kiitkem. Rahvus saab aga vaba olla üksnes omas riigis, sest on selle peremees ja rahvuse liikmed selles võrdselt vabad ilma kõige võrdsemateta kusagilt russlandiast, jänklandiast või Eurussia impeeriumist. Seepärast tulge meiega, kõik iseseisvusrahvuslased; hoidke eemale kõik 'rahvuslikud jõud' kõikide impeeriumite kõige tõelisematest demokraatiatest," tõmbab Iseseisvuspartei selge joone vahele nende poliitiliste jõududega, mis on orienteeritud ida- ja lääneperemeestele ning kasutavad enesekirjeldustes sõna "rahvuslik", mis on lihtsalt üks politoloogilise tähenduseta omadussõna.

Vaid rahvusriikluse teostajat või taotlejat saab nimetada rahvuslaseks, märgib Iseseisvuspartei. Mõiste "rahvuslane" on definitsioonijärgselt seotud iseseisva rahvusriigiga. Käesoleva hetke võtmeküsimuseks on seetõttu suhtumine Euroopa Liitu.

Eesti Iseseisvuspartei hinnangul on iseseisvusrahvuslane see, kes on jõudnud veendumusele, et Euroopa Liit on liitriik, et Eesti on liitriigi liikmesriik – okupeeritud riik, sest euroreferendum toimus põhiseadusvastaselt, et Eesti majandus pole jätkusuutlik, et majanduspankroti loomine on viis, kuidas Eesti territoorium üle võtta, et Venemaa püüab praegu E Liidu ja majanduse kaudu tagasi tulla jne ning et iseseisvale Eestile pole alternatiiivi ja Eesti julgeoleku saab üles ehitada vaid Eesti geopoliitilisele subjektsusele.

Iseseisvuspartei seisukohavõtt on olulise tähtsusega, sest tegu on käesoleval hetkel ainsa võimude juures ametlikult registreeritud rahvuslaste erakonnaga Eestis. Teatavasti on valimisnimekirja esitamise õigus üksnes erakonnaseaduse alusel registreeritud rühmitustel.

Pärast tänast avaldust on rahvuslaste tiival kaks võimalust. Esiteks, kõik 2007. aasta valimistele pürgivad rahvuslased koonduvad Iseseisvuspartei esitatavasse ühisnimekirja, mis on eurovastane. Teiseks, asutatakse konkureeriv erakond ja kuna Iseseisvuspartei esitab nimekirja igal juhul, siis läheb valimistele kaks nimekirja, mis söövad teineteise hääli.

Konkureeriva erakonna rajamise ohtu Rootsist juhitava Eesti rahvusliku liikumise ja USA-st kavandatava erakonna Demos Kratos baasil käsitleb ka suur osa Iseseisvuspartei seisukohavõtust, mida saate tervikuna lugeda aadressilt www.si.kongress.ee.

Allikas: Eesti Iseseisvuspartei
Kontakt: vello.leito@iseseisvuspartei.ee
SI portaal www.si.kongress.ee

Artikkelien kommentointi on toistaiseksi lopetettu.
Kommentin tai mielipiteen voi lähettää suoraan Pro Karelia -verkkolehden toimitukselle: toimitus@prokarelia.net^  Takaisin ylös      Lisää artikkeleita kirjoittajalta      Artikkeli-arkisto 
Tutustu kirjaan ja tilaa se Karelia Klubi Kaupasta, sähköpostitse tai 05 541 6450, hinta 19:50 euroa.

NS. SOTASYYLLISYYS

Koko Suomen kartta vuodesta 1920
Siirry Kansalaisvetoomuksen internet-sivuille. Vetoomus ei ole jäsenlomake.SIIRRY KARELIA KLUBI KAUPPAAN

Candomino laulaa karjalaisia lauluja [mp3-file].SIIRRY KARELIA KLUBI KAUPPAAN

Karjala. Sanat ja sävel: Olli Nykänen [4.13 MB mp3-file].