Tietoa kirjoittajasta


SI-Uudislist

SI-Uudislist


Vironkielinen SI-Uutiset

E-mail

  Lisää artikkeleita kirjoittajalta

  Artikkeli-arkisto


Copyright 1999-2018 © Pro Karelia ry. Artikkelien ja kuvien lainaaminen sallittua, lähde mainittava.

  Pro Karelian email-rekisterit

22.06.2006
SI-Uudislist

Tämä artikkeli liittyy alla lueteltuun/lueteltuihin artikkeliryhmiin.
Klikkaamalla artikkeliryhmää näet, mitä muita artikkeleita ryhmään kuuluu.


[02] Karjalan palautus

TALLINNAS TOIMUB 1. JUULIL SUUREJOONELINE SOOME PäEV

SI-201
22.06.2006

Soome päeva programm toob laupäevaks Raekoja platsile ja Harju tänavale kontserte, lasteüritusi ning viis Soome linna. Ennast esitlevad ka soome ettevõtted, reisivõimalusi Soome tutvustab Soome turismiarenduskeskus, Soome Suvekohvik pakub soomepäraseid maitseelamusi.

Kell 16.30 toimub Raekoja platsil Soome ja Eesti muusikute ühiskontsert, kus Raimond Valgre teoseid esitavad Tapani Kansa ja Airi Allvee koos Modern Foxi ja Üle-eestilise Noorte Sümfooniaorkesteriga, dirigeerib Eri Klas. Kell 19 jätkavad Kirka ja How Many Sisters koos Estonian Dream Big Bandiga. Õhtu lõpetab kell 22 Soome lõbusaim meeskoor, Seminaarimäen mieslaulajat ehk Semmarit, kellest lähemalt http://www.semmarit.fi/. Muusikaõhtu algus on aga niisama lõbus, kell 16 tervitavad publikut sõnavõttudega Soome suursaadik, Eesti peaminister ja Tallinna linnapea.

Soome-külas Harju tänaval tutvustavad kell 10-19 oma võlusid Soome linnad Helsingi, Kotka, Turu, Tampere ja Lahti ning suurettevõtted Silja Line, Tieto-Enator, Nordea, Fazer, Altia, Valio, MedOne ja StoraEnso. Soome Instituudis (Harju 1) on lahtiste uste päev.

Ka Lastelaval Niguliste kiriku platsil keeb tegevus hommikust õhtuni, Soomest on kohale tulnud Muumitroll, klounid, mustkunstnik, orkester, nukuteater etendusega "Paks ja tema sõbrad laias ilmas" ja näomaalijad.

Soome päeva korraldab Soome suursaatkond ning selle ajendiks on tõik, et Soomest saab 1. juulil Euroopa Liidu eesistujariik. "Eesti ja Soome lähedaste suhete tõttu korraldatakse Tallinnas 1. juulil üks suurejoonelisemaid eesistumise avaüritusi kogu maailmas," kinnitab Soome saatkond.

Allikas: Soome suursaatkonna pressiosakond
Kontakt: 6103 200, www.finland.fi
SI portaal www.si.kongress.ee

Artikkelien kommentointi on toistaiseksi lopetettu.
Kommentin tai mielipiteen voi lähettää suoraan Pro Karelia -verkkolehden toimitukselle: toimitus@prokarelia.net^  Takaisin ylös      Lisää artikkeleita kirjoittajalta      Artikkeli-arkisto 
Tutustu kirjaan ja tilaa se Karelia Klubi Kaupasta, sähköpostitse tai 05 541 6450, hinta 19:50 euroa.

NS. SOTASYYLLISYYS

Koko Suomen kartta vuodesta 1920
Siirry Kansalaisvetoomuksen internet-sivuille. Vetoomus ei ole jäsenlomake.SIIRRY KARELIA KLUBI KAUPPAAN

Candomino laulaa karjalaisia lauluja [mp3-file].SIIRRY KARELIA KLUBI KAUPPAAN

Karjala. Sanat ja sävel: Olli Nykänen [4.13 MB mp3-file].