Tietoa kirjoittajasta


SI-Uudislist

SI-Uudislist


Vironkielinen SI-Uutiset

E-mail

  Lisää artikkeleita kirjoittajalta

  Artikkeli-arkisto


Copyright 1999-2018 © Pro Karelia ry. Artikkelien ja kuvien lainaaminen sallittua, lähde mainittava.

  Pro Karelian email-rekisterit

29.06.2006
SI-Uudislist

Tämä artikkeli liittyy alla lueteltuun/lueteltuihin artikkeliryhmiin.
Klikkaamalla artikkeliryhmää näet, mitä muita artikkeleita ryhmään kuuluu.


[02] Karjalan palautus

ERL EI SILDISTA ENAM NõMME VALITSUSE RAHVUSLASEST JUHTI

SI-204
29.06.2006

Nõmme valitsus võib ju nii mõnegi arvates "mänguvalitsus" olla ja Ahti Mänd "mänguminister", kuid nii arvati tihti ka eksiilvalitsuse kohta, seletab ERL-i vastne liige Henn Põlluaas oma rühmitusekaaslastele ajalugu ja poliitikat.

ERL hoidis pikka aega oma foorumis rubriigis Eesti poliitikud teemat "Ahti Mänd, mänguminister", ent Põlluaasa tänase repliigi järel on nüüdsest kõrvaldanud rühmituse mainet rahvuslaste hulgas lörtsinud sovetliku sildi "mänguminister".

"See teema on tõsisem ja süüvimisväärsem, kui esialgu paista võib, ning me ei tea, millal meil Nõmme valitsuse poolt alalhoitavat juriidilist järjepidevust tegelikkuses vaja läheb," märgib Põlluaas, nimetades valitsusjuht Mändi heaks analüütikuks ja tõeliseks aatemeheks ehk rahvuslaseks.

Nõmme valitsuse nime all tuntakse eksiilvalitsuse koosseisu, mis astus ametisse oktoobris 1992, kui senine Eesti Vabariigi peaminister presidendi ülesannetes Heinrich Mark pani oma volitused põhiseadusevastaselt maha prokommunistliku Eesti parlamendi ees.

Tollest ajast eksisteerib Eestis kaksikvõim, kumbki valitsus tunnistab erinevat põhiseadust. Eesti Vabariigi 94,8% territooriumi haldusvõim kuulub Andrus Ansipi valitsusele, mis tegutseb 1992. aasta põhiseaduse järgi, samal ajal kuulub kogu Eesti Vabariigi territooriumi (st ka Petserimaa ja Ingerimaa) juriidiline võim 1918. aasta riigi järjepidevusvalitsusele, mis tegutseb 1938. aasta põhiseaduse alusel. Järjepidevusvalitsuse juhiks on käesoleval hetkel Ahti Mänd ning Eesti Vabariigi presidendiks peaministri ülesannetes Kalev Ots.

Allikas: ERL foorum
Kontakt: erl.info@hot.ee
SI portaal www.si.kongress.ee


Artikkelien kommentointi on toistaiseksi lopetettu.
Kommentin tai mielipiteen voi lähettää suoraan Pro Karelia -verkkolehden toimitukselle: toimitus@prokarelia.net^  Takaisin ylös      Lisää artikkeleita kirjoittajalta      Artikkeli-arkisto 
Tutustu kirjaan ja tilaa se Karelia Klubi Kaupasta, sähköpostitse tai 05 541 6450, hinta 19:50 euroa.

NS. SOTASYYLLISYYS

Koko Suomen kartta vuodesta 1920
Siirry Kansalaisvetoomuksen internet-sivuille. Vetoomus ei ole jäsenlomake.SIIRRY KARELIA KLUBI KAUPPAAN

Candomino laulaa karjalaisia lauluja [mp3-file].SIIRRY KARELIA KLUBI KAUPPAAN

Karjala. Sanat ja sävel: Olli Nykänen [4.13 MB mp3-file].