Tietoa kirjoittajasta


SI-Uudislist

SI-Uudislist


Vironkielinen SI-Uutiset

E-mail

  Lisää artikkeleita kirjoittajalta

  Artikkeli-arkisto


Copyright 1999-2018 © Pro Karelia ry. Artikkelien ja kuvien lainaaminen sallittua, lähde mainittava.

  Pro Karelian email-rekisterit

04.08.2006
SI-Uudislist

Tämä artikkeli liittyy alla lueteltuun/lueteltuihin artikkeliryhmiin.
Klikkaamalla artikkeliryhmää näet, mitä muita artikkeleita ryhmään kuuluu.


[02] Karjalan palautus

KALEV REBANE KUTSUB METSAPõLETAJATELE KRAESSE TAARAT

SI-226
04.08.2006

Mai lõpust alates laupäeviti Pronkssõduri juures meelt avaldanud Kalev Rebane kutsub homme kell 12 kõiki andma laupäeval Rahvusraamatukogu ees läbi telekaamerate Pronkssõduri vastaste ühise avalduse: "Taara nimel olgu neetud metsade süütajad, nende perekond, sõbrad ja tuttavad!"

Rebast vihastab, et provokaatorid on ajakirjanduse toel maalinud pildi, nagu oleksid suvised metsatulekahjud korraldatud Pronkssõduri vastaste poolt, kes sellega tahtvat destabiliseerida olukorda riigis.

"Kuidas on võimalik, et meie oma rahvas meid meie oma metsade põletamises kahtlustab?!" küsib Rebane. "Hing jääb kinni sellise absurdi peale." Metsade põletamine on väga kavalalt välja mõeldud, ühe hoobiga: a) hävitatakse Eesti metsi: kaitsevõimet, vara, jõudu; b) õõnestatakse ja tekitatakse sisepingeid, omavahelist vaenu, killustatust; c) nõrgestatakse Eesti eest võitlejaid; d) kindlustatakse Pronkssõduri paikajäämist.

Kalev Rebane märgib ka, et tal polnud kolm kuud tagasi aimugi, kui tähtsaks venelased oma monumenti peavad. Käesolev näitab seda iga päevaga järjest selgemalt.

Mõni nädal tagasi laupäeval tuli meeleavaldajate juurde täiesti kaine soliidselt riietatud umbes 30-aastane vene noormees, kes lubas, et kui see jama siin ei lõpe, hakatakse meie pihta varsti tulistama. "Anonüümsetest tapmisähvardustest ei hakka rääkima, neid on hulgi," lisab Rebane, leides, et vene vallutajatel on eluliselt oluline mäletada, kui sügavale nad oma pistoda Eestimaa südamesse on löönud.

Allikas: Kalev Rebane
Kontakt: kalev@hetk.ee
SI portaal www.si.kongress.ee

Artikkelien kommentointi on toistaiseksi lopetettu.
Kommentin tai mielipiteen voi lähettää suoraan Pro Karelia -verkkolehden toimitukselle: toimitus@prokarelia.net^  Takaisin ylös      Lisää artikkeleita kirjoittajalta      Artikkeli-arkisto 
Tutustu kirjaan ja tilaa se Karelia Klubi Kaupasta, sähköpostitse tai 05 541 6450, hinta 19:50 euroa.

NS. SOTASYYLLISYYS

Koko Suomen kartta vuodesta 1920
Siirry Kansalaisvetoomuksen internet-sivuille. Vetoomus ei ole jäsenlomake.SIIRRY KARELIA KLUBI KAUPPAAN

Candomino laulaa karjalaisia lauluja [mp3-file].SIIRRY KARELIA KLUBI KAUPPAAN

Karjala. Sanat ja sävel: Olli Nykänen [4.13 MB mp3-file].