Tietoa kirjoittajasta


SI-Uudislist

SI-Uudislist


Vironkielinen SI-Uutiset

E-mail

  Lisää artikkeleita kirjoittajalta

  Artikkeli-arkisto


Copyright 1999-2018 © Pro Karelia ry. Artikkelien ja kuvien lainaaminen sallittua, lähde mainittava.

  Pro Karelian email-rekisterit

06.08.2006
SI-Uudislist

Tämä artikkeli liittyy alla lueteltuun/lueteltuihin artikkeliryhmiin.
Klikkaamalla artikkeliryhmää näet, mitä muita artikkeleita ryhmään kuuluu.


[02] Karjalan palautus

RAHVUSLASTE RüHMITUSTE üHISOSA VAJAB TäPSUSTAMIST

SI-228
06.08.2006

"Ühisosa leidmise ESMASEKS EELDUSEKS on Eesti staatuse määratlemine," märgib Nõmme valitsuse peaminister Ahti Mänd vastuseks rahvusliku liikumise Alati Ustav üleskutsele.

AU tegi rahvuslaste rühmitustele ettepaneku koonduda 22. septembri meeleavalduse jaoks ja esitada võimudele ühised nõudmised. Meeleavaldus algab pronksmehe juurest ja rahvas läheb edasi Toompeale. Meeleavalduse idee on pärit ERL-ist, mis loodab saada sellele 100 tuhat osalejat. AU ja ERL on moodustanud ka ühise töögrupi.

Mitmed rühmitused ei ole üleskutsele siiani vastanud, sest AU ei ole deklareerinud, et rühmitus on iseseisvuslased ega tee panust Toompea omavalitsusele. Teatavasti on Eesti territooriumi valitsemine alates 2003. aastast selgelt 3-astmeline: Brüssel; nn maakonna tase Tallinn; vallad.

Kui rahvuslased asuvad koormama teist astet (Toompea) tollele ülejõukäivate nõudmistega, siis ei anna see midagi. Toompea asub hetkel samas seisundis kui saksa ajal Mäe valitsus või vene ajal Klaussoni valitsus ja ülemnõukogu.

"Põhimõtteliselt pole ühisosa leidmine enne võimalik, kui ühisosa otsijad pole enda jaoks määratlenud Eesti praegust staatust. Seda ei soovitud enamiku poolt teha muide ka 1980. aastail ja see on ka Eesti üks hädade põhjusi. Tänasel päeval pole mõtet uuesti reha peale astuda," märgib Ahti Mänd.

Ahti Männi seisukohta ilmestab ka pikem kirjutis "Mida tähendab termin "okupatsioon"?, vt www.si.kongress.ee. On tähelepanuväärne, et kümme aastat tagasi kirjutatud artikkel kõlab praegu väga aktuaalselt.

Allikas: Ahti Mänd
Kontakt: ahti.mand@mail.ee
SI portaal www.si.kongress.ee

Artikkelien kommentointi on toistaiseksi lopetettu.
Kommentin tai mielipiteen voi lähettää suoraan Pro Karelia -verkkolehden toimitukselle: toimitus@prokarelia.net^  Takaisin ylös      Lisää artikkeleita kirjoittajalta      Artikkeli-arkisto 
Tutustu kirjaan ja tilaa se Karelia Klubi Kaupasta, sähköpostitse tai 05 541 6450, hinta 19:50 euroa.

NS. SOTASYYLLISYYS

Koko Suomen kartta vuodesta 1920
Siirry Kansalaisvetoomuksen internet-sivuille. Vetoomus ei ole jäsenlomake.SIIRRY KARELIA KLUBI KAUPPAAN

Candomino laulaa karjalaisia lauluja [mp3-file].SIIRRY KARELIA KLUBI KAUPPAAN

Karjala. Sanat ja sävel: Olli Nykänen [4.13 MB mp3-file].