Tietoa kirjoittajasta


SI-Uudislist

SI-Uudislist


Vironkielinen SI-Uutiset

E-mail

  Lisää artikkeleita kirjoittajalta

  Artikkeli-arkisto


Copyright 1999-2018 © Pro Karelia ry. Artikkelien ja kuvien lainaaminen sallittua, lähde mainittava.

  Pro Karelian email-rekisterit

08.08.2006
SI-Uudislist

Tämä artikkeli liittyy alla lueteltuun/lueteltuihin artikkeliryhmiin.
Klikkaamalla artikkeliryhmää näet, mitä muita artikkeleita ryhmään kuuluu.


[02] Karjalan palautus

ISESEISVUSPARTEI TAHAB PääSTA EESTI RIIKLUSE

SI-231
08.08.2006

Avalikke iseseisvuslasi ehk kolmandikku Eesti kodanikke esindav erakond Iseseisvuspartei soovib otsekonsultatsioone riigikogus võtmepositsioonil olevate Reformierakonnaga ja Keskerakonnaga, et välja selgitada, kas toimub teadlik riigi ja rahva mahakandmine või on tegemist millegi muuga, näiteks küündimatusega.

"Aja võitmiseks tuleb rakendada meetmed majanduskollapsi lähenemiskiiruse vähendamiseks: koheselt seadustada ühistegelik pangandus, teavitada rahvast tegelikust olukorast, s.o et Eesti majandus ei kasva, et keskmine palk 2005.a. ei olnud mitte 8072 krooni vaid kaks korda väiksem, jne, eesmärgiga kahandada eraisikute võlastumise kiirust. Jne. Eesti allesjäämise võti on majanduse päästmine," deklareerib EIP.

EIP meelest on Eesti riigi ja rahva ellujäämine tagatav vaid kolme tingimuse täitmisel: rahvusliku majanduse kindel ja püsiv liidripositsioon väliskapitalil majanduse ees; iseseisvuse taastamine, riiklikul tasandil väljumine Euroopa Liidust; Eesti riigi tõusmine geopoliitiliseks subjektiks, riigina tugevaks isiksuseks, välis- ja kaitsepoliitika rajamine geopoliitilisele subjektsusele.

Tõnismäe monumendi kriis on EIP arvates viinud selleni, et Venemaal on võimalus käivitada Eestis nn viies kolonn, viia valimisvõiduni Konstitutsioonipartei või sisse tuua kriisiväed. EIP soovitab korraldada pronkssõduri edasise saatuse otsustamiseks rahvahääletus ning kuni tulemuse selgumiseni kavalifitseerida kõik poliitilised avaldused ja aktsioonid, mis väljuvad rahvahääletuse-eelse poliitilise tegevuse seaduslikest raamidest, riiklikku julgeolekut ohustavaks tegevuseks.

"Kui riigikogu ei taga vene agressiooniohu pidurdumist 23. septembriks, siis jätab Eesti Iseseisvuspartei endale vabad käed põhiseadusliku korra kaitsel põhiseaduslike meetoditega," lõpeb EIP deklaratsioon, mida saab tervikuna lugeda www.si.kongress.ee.

Täiendavalt palus EIP esimees Vello Leito edasi öelda, et erakond valmistab teda alusetult kommunistiks tembeldanud ja EIP logo punaseks võõbanud Ain Saare vastu ette kohtuhagi.

Allikas: Eesti Iseseisvuspartei
Kontakt: iseseisvuspartei@iseseisvuspartei.ee
SI portaal www.si.kongress.ee

Artikkelien kommentointi on toistaiseksi lopetettu.
Kommentin tai mielipiteen voi lähettää suoraan Pro Karelia -verkkolehden toimitukselle: toimitus@prokarelia.net^  Takaisin ylös      Lisää artikkeleita kirjoittajalta      Artikkeli-arkisto 
Tutustu kirjaan ja tilaa se Karelia Klubi Kaupasta, sähköpostitse tai 05 541 6450, hinta 19:50 euroa.

NS. SOTASYYLLISYYS

Koko Suomen kartta vuodesta 1920
Siirry Kansalaisvetoomuksen internet-sivuille. Vetoomus ei ole jäsenlomake.SIIRRY KARELIA KLUBI KAUPPAAN

Candomino laulaa karjalaisia lauluja [mp3-file].SIIRRY KARELIA KLUBI KAUPPAAN

Karjala. Sanat ja sävel: Olli Nykänen [4.13 MB mp3-file].