Tietoa kirjoittajasta


SI-Uudislist

SI-Uudislist


Vironkielinen SI-Uutiset

E-mail

  Lisää artikkeleita kirjoittajalta

  Artikkeli-arkisto


Copyright 1999-2018 © Pro Karelia ry. Artikkelien ja kuvien lainaaminen sallittua, lähde mainittava.

  Pro Karelian email-rekisterit

08.08.2006
SI-Uudislist

Tämä artikkeli liittyy alla lueteltuun/lueteltuihin artikkeliryhmiin.
Klikkaamalla artikkeliryhmää näet, mitä muita artikkeleita ryhmään kuuluu.


[02] Karjalan palautus

LEITO ANNAB HAGI SAARE VASTU KOHTUSSE HOMME

SI-233
08.08.2006

SI vabandab varasemas infoteates jäänud eksliku mulje pärast, nagu oleks Vello Leito võinud olla tõepoolest kommunist, ning avaldab tervikuna tema kirjutise, kus ta tutvustab oma elukäiku.

Olen varemgi kuulnud väiteid, nagu oleksin olnud Rahva Hääle peatoimetaja ja kommunist, aga ma pole pööranud sellele erilist tähelepanu. Ma ei osanud oodata, et ühist perekonnanime kasutatakse laimamise eesmärgil. Seepärast olgu siinkohal öeldud: Mina, Vello Leito pole kunagi olnud kommunistlikus parteis ega komsomolis, pole kunagi olnud ühegi ajalehe toimetaja ega peatoimetaja, sest mina ei ole Toomas Leito.

Samas pole ma ilmselt piisavalt palju hoolt kandnud selle eest, et tutvustada ennast, kes ma olen ja olin. Niisiis:
Olen lõpetanud Tallinna Tehnikaülikooli automaatika erialal. Rohkem kui kolmkümmend aastat töötasin väljatöötajana-leiutajana elektroonika valdkonnas.

Põhiliseks huvialaks oli filosoofia ja paranähtused. 1991. aastal kutsuti mind Eesti Komitee juhatuse juurde mittekoosseisuliseks nõunikuks; olin seda kuni EK lõpuni. Lõin Eesti Kongressi juures Majanduskogu ning ühiselt andsime 26. septembril 1992 välja raamatu/arengustsenaariumi: „Eesti tee". Lahkusin peale seda poliitikast, sest arvasin, et kõik on korras. 1993. aasta lõpus oli juba selge, et Kelami meeskond on iseseisvusaate reetnud ning 17. septembril 1993 olin Tuleviku Eesti Erakonna üks 55-st asutajaliikmest.

1999. aastal muutsime erakonna nime, milleks sai Eesti Iseseisvuspartei. Sellest ajast alates olen olnud EIP juhtkonnas, alul peasekretärina, hiljem esimehena. Paralleelselt olen tegutsenud analüütikuna, kirjutasin raamatud „Euroopa Liit Tagantvaates" ning „Eesti & geopoliitika".

Kas Ain Saar ajas nimed segi tahtlikult või teadmatusest oma 07.08.2006 kommentaaris „Iseseisvuslased ei taha pronkssõduri mahavõtmist“ (http://rahvuslikliikumine.blog.com)? Ma ei tea, aga varsti saan teada, sest peatselt kohtume Ain Saarega kohtus. Hagi läheb sisse homme, praegu pole veel otsustanud, kas ainult isiklikult minu poolt laimamise pärast või ka Eesti Iseseisvuspartei poolt maine diskrediteerimise pärast.

Allikas: Vello Leito
Kontakt: vello.leito@iseseisvuspartei.ee
SI portaal www.si.kongress.ee

Artikkelien kommentointi on toistaiseksi lopetettu.
Kommentin tai mielipiteen voi lähettää suoraan Pro Karelia -verkkolehden toimitukselle: toimitus@prokarelia.net^  Takaisin ylös      Lisää artikkeleita kirjoittajalta      Artikkeli-arkisto 
Tutustu kirjaan ja tilaa se Karelia Klubi Kaupasta, sähköpostitse tai 05 541 6450, hinta 19:50 euroa.

NS. SOTASYYLLISYYS

Koko Suomen kartta vuodesta 1920
Siirry Kansalaisvetoomuksen internet-sivuille. Vetoomus ei ole jäsenlomake.SIIRRY KARELIA KLUBI KAUPPAAN

Candomino laulaa karjalaisia lauluja [mp3-file].SIIRRY KARELIA KLUBI KAUPPAAN

Karjala. Sanat ja sävel: Olli Nykänen [4.13 MB mp3-file].