Tietoa kirjoittajasta


SI-Uudislist

SI-Uudislist


Vironkielinen SI-Uutiset

E-mail

  Lisää artikkeleita kirjoittajalta

  Artikkeli-arkisto


Copyright 1999-2018 © Pro Karelia ry. Artikkelien ja kuvien lainaaminen sallittua, lähde mainittava.

  Pro Karelian email-rekisterit

12.08.2006
SI-Uudislist

Tämä artikkeli liittyy alla lueteltuun/lueteltuihin artikkeliryhmiin.
Klikkaamalla artikkeliryhmää näet, mitä muita artikkeleita ryhmään kuuluu.


[02] Karjalan palautus

VESKIMäGI KORRALDAB VALE üHINGU VõõRUSPEO

SI-236
12.08.2006

17. augustil kell 17 toimub Isamaa ja Res Publica Liidu maja aias (Wismari 11) ühenduse Res Publica 17. aastapäeva tähistamine. Partei kaasjuht Taavi Veskimägi saatis sellega seoses 1989. aastal asutatud ühenduse Res Publica oldermanile Valeri Kalabuginile kirja.

"Meil on au kutsuda Sind ühenduse Res Publica 17. aastapäeva tähistamise vastuvõtule," teatab Taavi Veskimägi.

Veidraks teeb asja tõik, et Res Publica partei ja ühendus Res Publica on eri organisatsioonid, millest kummalgi pole õigust esineda teineteise nimel.

"Mu meelest on see kiri ülbuse tipp. Lisaks on see täielik idiootsus: meie, asutajaliikmed, oleme siiski veel elus, aga meie eest kõneldakse (eelnevalt mitut meie liiget ridadest põhikirjavastaselt välja visates) ja siis kutsutakse KÜLLA, nagu oleksime seal mingid võõrad külalised," leiab ühenduse Res Publica asutajate eeskõneleja Valeri Kalabugin.

Kalabugin peab Veskimäe käitumist ebaeetiliseks ja käsitleb seda Eesti Vabariigi üleüldise eetilise kriisi süvenemise näitena. "Kõige halvem on aga see, et nõnda Te süvendate pingeid kahe parempoolse organisatsiooni vahel, kes peaksid tegema koostööd ja mitte rivaalitsema," on Kalabugini sõnum "äraostmatule". Just minul peaks olema au Teid meie kokkutulekule kutsuda, kavatseb ta edastada ühenduse Res Publica asutajate vaatekoha Veskimäele.

17. augustil 1989 asutasid küll 34 tegusat inimest ühenduse Res Publica, nagu kirjas mainitud, kuid seda ei teinud 2001. aastal moodustatud parteiga ja Veskimäega seotud "äraostmatute" seltskond, mis käis alles algkoolis, vaid intellektuaalid, kelle see seltskond pärast keskkooli lõpetamist läbi rappis.

Ühenduse Res Publica najal parteid moodustama asudes andsid "äraostmatud" ühenduse algatajatele lubaduse, et ei kasuta partei nimes sõna "Res Publica". Miskipärast murdsid nad selle lubaduse ja heitsid ka paljud ühenduse algatajad (Toomas Hendrik Ilves, Vootele Hansen, Indrek Kannik jt) ühendusest juba enne partei asutamist välja. Niiviisi algas Res Publica partei ebaeetilisus ja allakäik päris algusest.

"Meil on põhjust aastapäeva pidada väärikalt Eesti olevikust mõeldes ja tulevikku vaadates. Olgu see kokkusaamine võimalus argipäevast eemalduda ja Eestimaa olukorda vaadates meenutada ideaale, mille nimel Res Publica loodi," kirjutab Taavi Veskimägi ühenduse Res Publica algatajatele.

Allikas: Valeri Kalabugin
Kontakt: valkalab@gmail.com
SI portaal www.si.kongress.ee

Artikkelien kommentointi on toistaiseksi lopetettu.
Kommentin tai mielipiteen voi lähettää suoraan Pro Karelia -verkkolehden toimitukselle: toimitus@prokarelia.net^  Takaisin ylös      Lisää artikkeleita kirjoittajalta      Artikkeli-arkisto 
Tutustu kirjaan ja tilaa se Karelia Klubi Kaupasta, sähköpostitse tai 05 541 6450, hinta 19:50 euroa.

NS. SOTASYYLLISYYS

Koko Suomen kartta vuodesta 1920
Siirry Kansalaisvetoomuksen internet-sivuille. Vetoomus ei ole jäsenlomake.SIIRRY KARELIA KLUBI KAUPPAAN

Candomino laulaa karjalaisia lauluja [mp3-file].SIIRRY KARELIA KLUBI KAUPPAAN

Karjala. Sanat ja sävel: Olli Nykänen [4.13 MB mp3-file].