Tietoa kirjoittajasta


SI-Uudislist

SI-Uudislist


Vironkielinen SI-Uutiset

E-mail

  Lisää artikkeleita kirjoittajalta

  Artikkeli-arkisto


Copyright 1999-2018 © Pro Karelia ry. Artikkelien ja kuvien lainaaminen sallittua, lähde mainittava.

  Pro Karelian email-rekisterit

24.08.2006
SI-Uudislist

Tämä artikkeli liittyy alla lueteltuun/lueteltuihin artikkeliryhmiin.
Klikkaamalla artikkeliryhmää näet, mitä muita artikkeleita ryhmään kuuluu.


[02] Karjalan palautus

DELFI LEKITAS MEELEAVALDUSE KAVA

SI-251
25.08.2006

24. augustil ilmus Delfis uudis pealkirjaga "Rahvuslased kavandavad suurmeeleavaldust", vt www.delfi.ee, milles anti teada, et 20.-22. septembril korraldavad rahvuslased aktsioone, nõudes Tõnismäel asuva nõukogude pronksokupandi kuju teisaldamist. Kommentaariumisse riputas agar keegi ka täpsema ajakava.

Delfi väitel leidus aktsioonikava "Delfile saadetud teates, millele on alla kirjutanud Kodanikealgatused Alati Ustav ja Eesti Rahvuslik Liikumine". Teave on iseenesest korrektne, kuid tegemist on infolekkega, mille motiiviks võib olla püüd kahjustada rahvuslaste meeleavalduse ettevalmistusi.

"Teade Delfisse saabus anonüümselt, mailiaadress oli tehtud mail.ee domeenis," selgitas Sõltumatule Infokeskusele ERL-i esimees Anti Teraväe.

Möödunud nädalal saatsid Tiit Madisson, Alati Ustav ja Eesti Rahvuslik Liikumine rahvuslikele organisatsioonidele aktsiooniplaani mustandi, mille lõppu oli lisatud märge, et "üleskutse on ametlik dokument ning ei kuulu avalikustamisele enne 2. septembrit".

"Kutsume Teid koonduma ja ühinema avaliku üleskutsega Eesti rahvale 2. septembril, sest vaid üheskoos suudame näidata, et eestlased oskavad ja peavad tegema koostööd Eesti riigi valupunktide suhtes. Samuti oleks see signaaliks ka võimulolijatele, kes näevad, et vajaduse korral suudame me oma jõud ühendada!" kirjutasid Madisson, AU ja ERL. Üleskutse manuseks olid tutvustav tekst 1944. aasta septembrikuu sündmuste kronoloogiaga ning kavandatava aktsiooni päevaplaan.

Rahvuslaste meeleavalduse ettevalmistusi saatva pressingu ilminguks on seegi tõik, et vahetult pärast ülalmainitud aktsioonikirjelduste paketi liikveleminemist, 20. augustil avaldas venekeelne Delfi kirjutise "Tiit Madisson planeerib uut provokatsiooni", milles oli üldjoontes ära toodud 22. septembri päevakava ning juurde monteeritud ka Tiit Madissoni kommentaar.

Allikas: Delfi, ERL
Kontakt: si@kongress.ee
SI portaal www.si.kongress.ee

Artikkelien kommentointi on toistaiseksi lopetettu.
Kommentin tai mielipiteen voi lähettää suoraan Pro Karelia -verkkolehden toimitukselle: toimitus@prokarelia.net^  Takaisin ylös      Lisää artikkeleita kirjoittajalta      Artikkeli-arkisto 
Tutustu kirjaan ja tilaa se Karelia Klubi Kaupasta, sähköpostitse tai 05 541 6450, hinta 19:50 euroa.

NS. SOTASYYLLISYYS

Koko Suomen kartta vuodesta 1920
Siirry Kansalaisvetoomuksen internet-sivuille. Vetoomus ei ole jäsenlomake.SIIRRY KARELIA KLUBI KAUPPAAN

Candomino laulaa karjalaisia lauluja [mp3-file].SIIRRY KARELIA KLUBI KAUPPAAN

Karjala. Sanat ja sävel: Olli Nykänen [4.13 MB mp3-file].