Tietoa kirjoittajasta


SI-Uudislist

SI-Uudislist


Vironkielinen SI-Uutiset

E-mail

  Lisää artikkeleita kirjoittajalta

  Artikkeli-arkisto


Copyright 1999-2018 © Pro Karelia ry. Artikkelien ja kuvien lainaaminen sallittua, lähde mainittava.

  Pro Karelian email-rekisterit

03.09.2006
SI-Uudislist

Tämä artikkeli liittyy alla lueteltuun/lueteltuihin artikkeliryhmiin.
Klikkaamalla artikkeliryhmää näet, mitä muita artikkeleita ryhmään kuuluu.


[02] Karjalan palautus

MASSIMEELEAVALDUSE VõIVAD KORRALDADA AU JA ERL KAHEKESI

SI-259
03.09.2006

Täna öösel kukkus tähtaeg, mille rahvuslikud liikumised AU ja ERL seadsid organisatsioonidele, kes soovivad osaleda koos nendega 22. septembri massimeeleavalduse korraldamises. Liikumised planeerivad Toompeale meelt avaldama kümme tuhat, Ain Saar koguni sada tuhat inimest ning nende aktsiooniplaani järgi on 22. septembril kavas järgmised sündmused:

Kell 9-10 Kogunemine Toompeal ning riigikogu liikmete tervitamine.
Kell 10-13 Lipurongkäik Tõnismäele pronkssõduri juurde, teekond vabaduse radadel. Ajaloolise tõe väljakuulutamine ning ideelise "taasokupeerimise" pronkssõduri juures ärahoidmine.
Kell 17 Rahva massikogunemine Toompeal ning miiting pronkssõduri juures. Nõuame valitsuselt pronkssõduri okupatsioonisümboliks tunnistamist ning kohest teisaldamist.

Teiste organisatsioonide kaasamine nurjus, kuna meeleavalduse stsenaarium tulnuks AU ja ERL kaaskirja järgi hoida kuni 2. septembrini salajas, kuid Delfi avaldas selle juba 25. augustil, katkestades rühmituste sisediskussiooni.

Enne infoleket Delfis oli rahvuslaste hulgas saavutanud ülekaalu kavatsus selgitada 22. septembri meeleavaldusega Eesti praegust poliitilist staatust. Kavandi järgi:

Kell 9 pidanuks rahvas kogunema Toompeal selleks, et

a) meenutada Otto Tiefi valitsust ja selle peamist ajaloolist saavutust - Eesti Vabariigi järjepidevuse hoidmist, mis jätkus eksiilis;

b) taunida ajaloo võltsimist - järjepidevuse usurpeerimist Eesti NSV ja selle esindaja Savisaare poolt aastal 1990, mis jätkub siiani, vt Toompea valitsuse kodulehel www.valitsus.ee Eesti Vabariigi valitsuste loend: nr 26 Uluots; 27 Tief, september 1944; 28 Savisaar (seejuures alates 8. maist 1990...); 29 Vähi; 30 Laar (mis justkui pidanuks olema Tiefist järgmine, kui rääkida Eesti Vabariigi taastamisest 1992. aasta põhiseaduse alusel);

c) tervitada seadusliku Riigikogu liikmeid: kui neid hetkel ka ühtki olemas ei ole (1940. aastal seaduslik Riigikogu teatavasti kommunistide poolt likvideeriti), siis seegi on sümboolse väärtusega tervitus ning ajalooline samm;

d) teavitada ajaloolist tõde - Toompeal on E Liidu omavalitsus (mis pealegi ei toetu Eesti Vabariigi järjepidevusele, vaid Eesti NSV järjepidevusele).

Kell 13 oleks kuulutatud välja ajalooline tõde Otto Tiefi valitsusest, Eesti Vabariigi järjepidevusest ja selle usurpeerimisest eesti kommunistide poolt 1990 jj ning selgitatakse rahvale, et pronkssõduriga seotu on asendustegevus, mis maskeerib Toompea 9. mai otsust alluda Euroopa Liidu põhiseadusele ja oma vähenegi allesjäänud võim maha parseldada.

Kell 17 nõudnuks rahvas ajaloolise tõe jaluleseadmist, eelkõige Eesti iseseisvuse taastamist Uluotsa, Tiefi ja Pitka vaimus.

"Kahjuks on see organisatsioonide kaasamine nagu kõrbes karjumine... kedagi ei huvita. Kaks nädalat tagasi saatsime välja pöördumise erinevatele rahvuslaste organisatsioonidele toetama meie pöördumist Eesti rahvale... tänaseni pole saabunud mitte ühtegi vastukaja," iseloomustas juhtunut ERL esimees Anti Teraväe. Teisalt aga kuulub Delfi toimetusse ERL juhatuse liige Martin Helme, kelle võimuses olnuks infoleke ära hoida.

Allikas: SI, ERL
Kontakt: si@kongress.ee
SI portaal www.si.kongress.ee

Artikkelien kommentointi on toistaiseksi lopetettu.
Kommentin tai mielipiteen voi lähettää suoraan Pro Karelia -verkkolehden toimitukselle: toimitus@prokarelia.net^  Takaisin ylös      Lisää artikkeleita kirjoittajalta      Artikkeli-arkisto 
Tutustu kirjaan ja tilaa se Karelia Klubi Kaupasta, sähköpostitse tai 05 541 6450, hinta 19:50 euroa.

NS. SOTASYYLLISYYS

Koko Suomen kartta vuodesta 1920
Siirry Kansalaisvetoomuksen internet-sivuille. Vetoomus ei ole jäsenlomake.SIIRRY KARELIA KLUBI KAUPPAAN

Candomino laulaa karjalaisia lauluja [mp3-file].SIIRRY KARELIA KLUBI KAUPPAAN

Karjala. Sanat ja sävel: Olli Nykänen [4.13 MB mp3-file].