Tietoa kirjoittajasta


SI-Uudislist

SI-Uudislist


Vironkielinen SI-Uutiset

E-mail

  Lisää artikkeleita kirjoittajalta

  Artikkeli-arkisto


Copyright 1999-2018 © Pro Karelia ry. Artikkelien ja kuvien lainaaminen sallittua, lähde mainittava.

  Pro Karelian email-rekisterit

09.09.2006
SI-Uudislist

Tämä artikkeli liittyy alla lueteltuun/lueteltuihin artikkeliryhmiin.
Klikkaamalla artikkeliryhmää näet, mitä muita artikkeleita ryhmään kuuluu.


[02] Karjalan palautus

ERL ALGATAJA VäIDAB, ET ERL ON ISAMAALIIDU KLOON

SI-267
07.09.2006

Mullu Isamaaliidust lahkuma sunnitud ja tänavu aprillis koos Ain Saarega Eesti Rahvusliku Liikumise algatanud Aavo Savitsch märgib SI portaali kommentaaris, et nii nagu ERL nämmutab ühe kondi kallal, milleks on pronkssõdur, kasutab ka Isamaaliit alati enne valimisi seda monstrumit, hakates järjekordselt allkirju koguma.

"Praegune lõhenenud Rahvuslik Liikumine on tõesti Isamaaliidu kloon," väidab Savitsch vastukajana Vello Leito kirjutisele, kus tõmmati võrdusjoon Isamaaliidu ja ERL poliitika vahele.

"Usu, ma ei loonud seda liikumist selleks otstarbeks. ERL-i ellukutsumine oli viga minu poolt, kustutada seda viga pole kahjuks võimalik. Jääb ainult loota, et see väärarenenud mostrum ise sureb," on Savitsch resoluutne, nimetades ERL-i praeguses seisus rahvuslasi lõhestavaks ja mõttetuks rühmituseks.

Rühmituse lihtliikme Sander Lehtmetsa küsimuse peale, kas kõrvaldatud on ka Ain Saar, kinnitas ERL esimees Anti Teraväe, et "Ain ei ole Liikumisest lahkunud. Ta ise vabatahtlikult distanseerus Liikumise üldisest tegevusest, et omaette nokitseda."

ERL on rühmitus, mis on 22. septembriks välja kuulutanud massimeeleavalduse ja kutsunud sinna esinema peaorava Andrus Ansipi. Tegu on jätkuga pronkssõduri kõrvaldamise meeleavaldusele, mille 20. mail korraldasid Aavo Savitsch ja Tiit Madisson.

"Meie, allakirjutanud, kes me võtsime aktiivselt osa iseseisvumisliikumisest 1980-ndail aastail, deklareerime, et loodava Eesti Rahvusliku Liikumise auasjaks saab Tõnismäel paikneva punamonumendi kõrvaldamine. Aeg on näidanud, et võimudel selline tahe puudub. Lubame, et punast okupatsiooni sümboliseerivat monumenti järgmise Eesti Vabariigi aastapäeval Tõnismäel enam ei ole," lubasid 10. mail Jüri Liim, Tiit Madisson, Ain Saar ja Aavo Savitsch.

Allikas: SI kommentaarium
Kontakt: si@kongress.ee
SI portaal www.si.kongress.ee

Artikkelien kommentointi on toistaiseksi lopetettu.
Kommentin tai mielipiteen voi lähettää suoraan Pro Karelia -verkkolehden toimitukselle: toimitus@prokarelia.net^  Takaisin ylös      Lisää artikkeleita kirjoittajalta      Artikkeli-arkisto 
Tutustu kirjaan ja tilaa se Karelia Klubi Kaupasta, sähköpostitse tai 05 541 6450, hinta 19:50 euroa.

NS. SOTASYYLLISYYS

Koko Suomen kartta vuodesta 1920
Siirry Kansalaisvetoomuksen internet-sivuille. Vetoomus ei ole jäsenlomake.SIIRRY KARELIA KLUBI KAUPPAAN

Candomino laulaa karjalaisia lauluja [mp3-file].SIIRRY KARELIA KLUBI KAUPPAAN

Karjala. Sanat ja sävel: Olli Nykänen [4.13 MB mp3-file].