Tietoa kirjoittajasta


SI-Uudislist

SI-Uudislist


Vironkielinen SI-Uutiset

E-mail

  Lisää artikkeleita kirjoittajalta

  Artikkeli-arkisto


Copyright 1999-2018 © Pro Karelia ry. Artikkelien ja kuvien lainaaminen sallittua, lähde mainittava.

  Pro Karelian email-rekisterit

13.09.2006
SI-Uudislist

Tämä artikkeli liittyy alla lueteltuun/lueteltuihin artikkeliryhmiin.
Klikkaamalla artikkeliryhmää näet, mitä muita artikkeleita ryhmään kuuluu.


[02] Karjalan palautus

TõMBLUSTEST PRESIDENDIVALIMISTE EEL

SI-270
12.09.2006

23. septembril toimuv presidendivalimiste põllu-voor on taaskord paljastanud Eesti ühiskonna lõhestatuse, osa inimesi toetab ameerika-taustaga Toomas Hendrik Ilvest ning sama suur osa niisama tuliselt kommunismi-taustaga Arnold Rüütlit. Kolmas osa inimesi ei toeta kumbagi, kuna valik ameerika ja vene orientatsiooni vahel on ahtake ja Eesti jaoks ebaväärikas.

Ajalehe Tegelikkuse KesKus peatoimetaja Juku-Kalle Raid on käivitanud ulatusliku Rüütli-vastase netikampaania. Ta soovitab praegust presidenti mitte tagasi valida, kuna Rüütli peale on seatud hüpoteek või peenemalt öeldes garant ning tema Kadriorus hoidmiseks mängitakse poliitpokkerit, ning palub külastada aadressi www.zone.ee/maeitunnekedagi ja trükkida endale t-särk edastusega MA EI TUNNE KEDAGI KES TUNNEKS KEDAGI KES TOETAKS RÜÜTLIT.

"Võib teha papist sablooni ja lasta vurtsvärviga särgile, nagu Teater NO 99 omad, laisemad aga ajavad asja ära ka esimeses ettejuhtuvas salongis," õpetab Raid, lootes sellise särgiga inimesi kohata valimispäeval Estonia teatri juures Rüütli-vastasel laulumiitingul.

Seevastu endine Eesti sõjaväe ülemjuhataja Aleksander Einseln kurjustab meediaga, et seal valitseb kollektiivne kambakraatlik president Rüütlit ründav ja halvustav suund, sageli maksumaksja raha eest.

"Samas ei ole keegi võtnud vaevaks tuulutada tolleaegse EV välisministri T. H. Ilvese patte, näiteks Wall Street Journalis tsiteeritud ropendamist, sagedast napsitamist, solvanguid meie Balti sõprade ja liitlaste pihta, tema süüd Eestit tabanud hiiglasliku suhkrutrahvi eest jne. Mida ütleb see nätsu mäluva Ilvese "väärikuse" kohta? Või siis väidetavat korruptsiooni tema abikaasaga seotud asjaoludega, mis jõudsid isegi Euroopa Komisjoni presidendi tasemele jne," loetleb Einseln, kelle avalikku kirja meediakanaleile saab tervikuna lugeda SI portaalis www.si.kongress.ee.

"Me ei ole kari lambaid Loomade Farmist! Kas meile meeldib, et Presidendi institutsioon on kõikide poliitikute ennastsalgava töö tulemusena muudetud farsiks?" küsib Raid. Niisiis oleks võibolla parim lahenduskäik see, kui põld ei toeta kumbagi kandidaati ning suunab presidendivalimised tagasi riigikokku. See ju nende tegemata töö.

Allikas: Juku-Kalle Raid, Aleksander Einseln
Kontakt: jukukalle.raid@mail.ee, alekit@starman.ee
SI portaal www.si.kongress.ee


Artikkelien kommentointi on toistaiseksi lopetettu.
Kommentin tai mielipiteen voi lähettää suoraan Pro Karelia -verkkolehden toimitukselle: toimitus@prokarelia.net^  Takaisin ylös      Lisää artikkeleita kirjoittajalta      Artikkeli-arkisto 
Tutustu kirjaan ja tilaa se Karelia Klubi Kaupasta, sähköpostitse tai 05 541 6450, hinta 19:50 euroa.

NS. SOTASYYLLISYYS

Koko Suomen kartta vuodesta 1920
Siirry Kansalaisvetoomuksen internet-sivuille. Vetoomus ei ole jäsenlomake.SIIRRY KARELIA KLUBI KAUPPAAN

Candomino laulaa karjalaisia lauluja [mp3-file].SIIRRY KARELIA KLUBI KAUPPAAN

Karjala. Sanat ja sävel: Olli Nykänen [4.13 MB mp3-file].