Tietoa kirjoittajasta


SI-Uudislist

SI-Uudislist


Vironkielinen SI-Uutiset

E-mail

  Lisää artikkeleita kirjoittajalta

  Artikkeli-arkisto


Copyright 1999-2018 © Pro Karelia ry. Artikkelien ja kuvien lainaaminen sallittua, lähde mainittava.

  Pro Karelian email-rekisterit

17.09.2006
SI-Uudislist

Tämä artikkeli liittyy alla lueteltuun/lueteltuihin artikkeliryhmiin.
Klikkaamalla artikkeliryhmää näet, mitä muita artikkeleita ryhmään kuuluu.


[02] Karjalan palautus

ANTIKOMMUNISTLIKUD MEELEAVALDUSED PRESIDENDIRALLI AJAL

SI-275
17.09.2006

19. septembril kell 15 tutvustatakse Tammsaare pargis ajaloosündmusi septembris 1944, mis eelnesid kommunistide naasmisele Eestisse. Meeleavalduse korraldaja on Anti Teraväe, korrapidaja Henn Põlluaas, mõlemad ERL.

20. septembril kell 9 edastavad rühmitused ERL ja AU Toompea platsil Riigikogule pöördumise, et kommunismi vastu sõdinud tunnistataks vabadusvõitlejateks. Kell 15 kutsub rahvast Toompeale Isamaaliit, andes Komandandi aias avaliku ajalootunni teemal "Neli päeva vabadust 62 aastat tagasi", kus astuvad üles Mart Laar ja teised antikommunistlikud ajaloolased.

21. septembril kell 15 toimub Estonia maja kõrval 1905. aasta Vene revolutsiooni monumendi juures miiting, mille eesmärk on suurendada ühiskonna teadlikkust Eesti ajaloost. Korraldaja Martin Helme, korrapidaja Urmas Saar, mõlemad ERL.

22. septembril kell 10 korraldab kommunismivastase võitluse klassik Tiit Madisson miitingu Hirvepargis, märkides ära, et 22. september on Eesti pealinna vallutamise päev. Kell 17 korraldab Madisson miitingu Toompeal - "Eesti rahvas on oma riigis peremees".

Viimasele on ERL palunud esinema ka peaminister Ansipit, kes ajalooliselt oli ise küll kommunist, kuid kampaanias toetab Ilvest.
23. septembril kell 10 toimub Tammsaare pargis galakontsert "Laulame Ilvese presidendiks", mille korraldab euromees Hannes Rumm ning esineb suur hulk meie tuntud ansambleid ja soliste.

19. kuni 23. septembrini sõidab väliseestlane Erwin Pari Tallinna südalinna tänavail ringi autoga, mis on kaetud pronkssõduri-vastaste hüüdlausetega. Pari toetab ühtlasi antikommunist Ilvese saamist presidendiks.

Allikas: Tallinna linn
Kontakt: www.tallinn.ee
SI portaal www.si.kongress.ee

Artikkelien kommentointi on toistaiseksi lopetettu.
Kommentin tai mielipiteen voi lähettää suoraan Pro Karelia -verkkolehden toimitukselle: toimitus@prokarelia.net^  Takaisin ylös      Lisää artikkeleita kirjoittajalta      Artikkeli-arkisto 
Tutustu kirjaan ja tilaa se Karelia Klubi Kaupasta, sähköpostitse tai 05 541 6450, hinta 19:50 euroa.

NS. SOTASYYLLISYYS

Koko Suomen kartta vuodesta 1920
Siirry Kansalaisvetoomuksen internet-sivuille. Vetoomus ei ole jäsenlomake.SIIRRY KARELIA KLUBI KAUPPAAN

Candomino laulaa karjalaisia lauluja [mp3-file].SIIRRY KARELIA KLUBI KAUPPAAN

Karjala. Sanat ja sävel: Olli Nykänen [4.13 MB mp3-file].