Tietoa kirjoittajasta


SI-Uudislist

SI-Uudislist


Vironkielinen SI-Uutiset

E-mail

  Lisää artikkeleita kirjoittajalta

  Artikkeli-arkisto


Copyright 1999-2018 © Pro Karelia ry. Artikkelien ja kuvien lainaaminen sallittua, lähde mainittava.

  Pro Karelian email-rekisterit

21.09.2006
SI-Uudislist

Tämä artikkeli liittyy alla lueteltuun/lueteltuihin artikkeliryhmiin.
Klikkaamalla artikkeliryhmää näet, mitä muita artikkeleita ryhmään kuuluu.


[02] Karjalan palautus

BNS HALVUSTAS MAAüLIKOOLI üLIõPILASESINDUSE PRESSITEADET

SI-282
20.09.2006

"Igal erakonnal on positiivseid ja negatiivseid külgi. Viimasel ajal on üllatuseks hoopis parempoolsed vindi üle keeranud. Meediaväljaannete tasakaalustamatus ja lausa roppuste levitamine on läinud üle igasuguse taluvuspiir," leiab Maris Kalda oma kirjas Sõltumatule Infokeskusele, et meedial puudub sõltumatus. Pressiteated olevat uudisteagentuuridele "juridiktsiooni ületavad". Seda aga pole kultuuritegelaste avaldused ega ka kontserdid ja meeleavaldused kandidaat Ilvese toetuseks.

Kalda toob konkreetse näitena BNS-ist saabunud vastuse Eesti Maaülikooli üliõpilasesinduse pressiteatele, mille agentuurile läkitas esinduse esimees Silver Kuusik. Teade ise sisaldas sõnumit, et EMÜ Üliõpilasesindus toetab Arnold Rüütlit.

Vastus oli järgmine: "From: rasmus@bns.ee To: "silver kuusik" Tere! Mis teile sellise avalduse eest lubati? Kott rukist, vakatäis kartuleid, 20 liitrit sinist kütust, uued tunked ja T82 klapisääretihendid? Võib-olla pole te sellest aru saanud, ja tõenäoliselt ei saagi, aga taolised poliitilised avaldused lähevad juba üle esinduse juridiktsiooni piiride. Lp, Rasmus Ruuda"

Alljärgnevalt avaldab SI selle 14. septembrist pärit pressiteate:

Eilsel Eesti Maaülikooli üliõpilasesinduse koosolekul võeti vastu Arnold Rüütlit toetav avaldus Eesti Maaülikooli üliõpilaskonna kõrgem esindusorgan võttis vastu president Arnold Rüütlit toetava avalduse. Üliõpilaskond on seisukohal, et president Rüütel peaks jätkama riigipeana ja taunivad ühiskonnas kujunenud halvustavat suhtumist, kus argumenteeritud väidete asemel tegeldakse ainult ühe presidendikandidaadi alatu mustamisega.

„Antud küsimus võeti esinduse koosolekul arutelu alla, kuna üliõpilaskond on seisukohal, et Eesti Vabariigi president on institutsioon, mille mõju ulatub ka ülikoolideni. Teiseks põhjuseks oli, et üks presidendikandidaatidest on Eesti Maaülikooli vilistlane, emeriitprofessor ja endine ülikooli rektor,“ põhjendas küsimuse tõstatamist EMÜ üliõpilasesinduse esimees Silver Kuusik.

Otsus võeti vastu alljärgnevas sõnastuses: Eesti Maaülikooli üliõpilaskond on seisukohal, et praegune president Arnold Rüütel, kes kandideerib ka teiseks ametiajaks, on tõestanud end kindlameelse Eestimaa huvide eest seisjana. Ainult Arnold Rüütli jätkamise puhul saab üliõpilaskond kindel olla, et ei õnnestu läbi suruda varem korduvalt esile kerkinud plaane, mille eesmärgiks on iseseisva Eesti Maaülikooli likvideerimine.

Maaülikooli üliõpilaskond soovib oma endisele rektorile jõudu ja kindlameelsust oma langetatud otsusel kandideerida uuesti presidendiks. Üliõpilased taunivad poliitilisi jõude, teisi huvigruppe ja isikuid, kes tegelevad ainult Rüütli mustamisega, ning seeläbi vaenudõhutamisega ühiskonnas.

„Loodame, et 23. septembril kogunev valijameestekogu langetab otsuse, mis annab õiglase hinnangu presidendikampaaniale, mis on ülesehitatud vaenule ja ebaeetilistele võtetele,“ rääkis Silver Kuusik.
Eesti Maaülikooli üliõpilasesindus on demokraatlikult valitud üliõpilaskonna esindusorgan, mis koondab üle 4400 üliõpilase.

Allikas: Maris Kalda
Kontakt: mariskalda@hot.ee
SI portaal www.si.kongress.ee

Artikkelien kommentointi on toistaiseksi lopetettu.
Kommentin tai mielipiteen voi lähettää suoraan Pro Karelia -verkkolehden toimitukselle: toimitus@prokarelia.net^  Takaisin ylös      Lisää artikkeleita kirjoittajalta      Artikkeli-arkisto 
Tutustu kirjaan ja tilaa se Karelia Klubi Kaupasta, sähköpostitse tai 05 541 6450, hinta 19:50 euroa.

NS. SOTASYYLLISYYS

Koko Suomen kartta vuodesta 1920
Siirry Kansalaisvetoomuksen internet-sivuille. Vetoomus ei ole jäsenlomake.SIIRRY KARELIA KLUBI KAUPPAAN

Candomino laulaa karjalaisia lauluja [mp3-file].SIIRRY KARELIA KLUBI KAUPPAAN

Karjala. Sanat ja sävel: Olli Nykänen [4.13 MB mp3-file].