Tietoa kirjoittajasta


SI-Uudislist

SI-Uudislist


Vironkielinen SI-Uutiset

E-mail

  Lisää artikkeleita kirjoittajalta

  Artikkeli-arkisto


Copyright 1999-2018 © Pro Karelia ry. Artikkelien ja kuvien lainaaminen sallittua, lähde mainittava.

  Pro Karelian email-rekisterit

18.12.2006
SI-Uudislist

Tämä artikkeli liittyy alla lueteltuun/lueteltuihin artikkeliryhmiin.
Klikkaamalla artikkeliryhmää näet, mitä muita artikkeleita ryhmään kuuluu.


[02] Karjalan palautus

ÜMARLAUD VOLITAS RüHMITUSTE SIDEMEHEKS TõNU KALVETI

SI-407
17.12.2006

16. detsembril toimus Paide kultuurikeskuses iseseisvuslaste rühmituste ümarlaud, esimene pärast europohmeluse läbipõdemist. Tegu on 2003. aastal alanud initsiatiivi jätkamisega.

Osalejate ringi määratlemiseks esitasid Paide ümarlaua korraldajad rühmitustele teesid: 1. Eesti ei ole iseseisev riik. 2. Eesti rahvas on edukalt kaitstav vaid iseseisvas rahvusriigis. 3. Igal riiklusvõimelisel rahvusel on õigus olla peremees oma kodumaal. 4. Eesti rahvuslased on need, kes kaitsevad eesti rahvust omariikluse kaudu.

Seekordsest istungust võtsid delegatsioonide tasemel osa Eesti Iseseisvuspartei, Tammejuure Mõttekoda, Iseseisvus OÜ ja rahvuslaste liikumine ERE, kohal olid ka anarhistlik liikumine PunaMust ja Põllumeeste Koda. Ümarlauda juhatasid Tõnu Kalvet (TM) ja Piret Bristol (ERE).

Ümarlaua arutelu viis seisukohale, et kuna Eesti poliitiline süsteem on viimastel aastatel vabas langemises, siis lähituleviku majanduskollapsi tõttu seisab 2007. aastal valitav parlament silmitsi olukorraga, mis sarnaneb Ukraina ja Gruusia omaga. Prognoositi, et kriitiliseks muutub Eesti siseolukord aastaks 2009.

Kui prognoos peab paika, osutuvad 2007. aasta parlamendivalimised üksnes eelsoojenduseks suurematele poliitilistele ümberkorraldustele mõne aasta pärast. Ümarlaud leidis, et kevadistel valimistel on siiski pigem mõttekas üles astuda.

Ümarlaud volitas Tõnu Kalveti juhtima toimkonda, mis viib rahvuslaste nimekirja märtsivalimistele. Toimkonna ülesanne on pidada sidet rühmituste vahel ja rääkida läbi võimalike sponsoritega, et saaks makstud 125-liikmelise täisnimekirja puhul peaaegu miljoni kroonini ulatuv kautsjon. Rahapuudusel pooliku nimekirjaga ponnistamine ei ole ümarlaua enamiku meelest otstarbekas, kuna see ei vii parlamenti. Niisugusel juhul piisab ka paari isiku protestiosalusest valimistel.

Otsustati, et Paide ümarlaud hakkab koos käima vastavalt vajadusele, kuid mitte harvemini kui kaks korda aastas. Ümarlaud fikseerib Euroopa Liitu astumise tagajärgi, nagu need järjest ilmnevad, ning otsib katastroofide vältimiseks lahendusteid.

Allikas: ERE
Kontakt: ere@rahvuslane.ee
SI portaal www.si.kongress.ee

Artikkelien kommentointi on toistaiseksi lopetettu.
Kommentin tai mielipiteen voi lähettää suoraan Pro Karelia -verkkolehden toimitukselle: toimitus@prokarelia.net^  Takaisin ylös      Lisää artikkeleita kirjoittajalta      Artikkeli-arkisto 
Tutustu kirjaan ja tilaa se Karelia Klubi Kaupasta, sähköpostitse tai 05 541 6450, hinta 19:50 euroa.

NS. SOTASYYLLISYYS

Koko Suomen kartta vuodesta 1920
Siirry Kansalaisvetoomuksen internet-sivuille. Vetoomus ei ole jäsenlomake.SIIRRY KARELIA KLUBI KAUPPAAN

Candomino laulaa karjalaisia lauluja [mp3-file].SIIRRY KARELIA KLUBI KAUPPAAN

Karjala. Sanat ja sävel: Olli Nykänen [4.13 MB mp3-file].