Tietoa kirjoittajasta


SI-Uudislist

SI-Uudislist


Vironkielinen SI-Uutiset

E-mail

  Lisää artikkeleita kirjoittajalta

  Artikkeli-arkisto


Copyright 1999-2018 © Pro Karelia ry. Artikkelien ja kuvien lainaaminen sallittua, lähde mainittava.

  Pro Karelian email-rekisterit

20.01.2007
SI-Uudislist

Tämä artikkeli liittyy alla lueteltuun/lueteltuihin artikkeliryhmiin.
Klikkaamalla artikkeliryhmää näet, mitä muita artikkeleita ryhmään kuuluu.


[02] Karjalan palautus

VABA NIššI üHISNIMEKIRI EI JõUDNUDKI VALIMISTELE

SI-20
20.01.2007

Alates novembrist 2005 toimunud iseseisvuslaste, rahvuslaste ja eurovastaste läbirääkimised päädisid sellega, et ühisnimekirja ei sündinud, parlamendis esindamata, kuid euroreferendumil kolmandiku häältest korjanud poliitilise jõu potentsiaal jäi avamata ning kandidaadid paiknevad laiali roheliste ja kristlike demokraatide nimekirjades või koguni IRL-is.

Nišši ei suutnud esindada ka Eesti Iseseisvuspartei, esitades nõrga 12-liikmelise valimisnimekirja, kuhu kuuluvad peale EIP kaardiväe veel ERE asutajaliige Kivisildnik, Indrek Särg ning kaks ERL juhatuse liiget Tõnu Kalvet ja Henn Põlluaas.

"Peasiht on ju olla eestimeelsete inimeste esindajaks, nende mõtete-murede vahendajaks, mida saab parimini teha Riigikogus olles," kiidab EIP nimekirja läbilöögivõimet Tõnu Kalvet.

"EIP valimisnimekirjas on mitugi tublit eesti meest, kes terve oma senise eluga veenvalt näidanud enese kuulumist tõsimeelsete ja igati usaldusväärsete rahvuslaste hulka. Sellised on näiteks Leo Tammiksaar, Henn Põlluaas, Jaan Hatto, Indrek Särg ja julgen arvata, et ka siinkirjutaja. Sellised mehed ei löö raskel hetkel vedelaks, olgu lahingu käik nii äge kui tahes, vaid võitlevad alati lõpuni. On mehi, keda ei saa niisama lihtsalt hirmutada," märgib Kalvet.

Suur osa iseseisvuslasi peab õigeks aga hoopis valimiste boikoteerimist või sedeli rikkumist, kuna ei usuta, et tänast poliitilist süsteemi saab seestpoolt reformida ning väike on ka valimiste tähtsus, sest 4. märtsil 2007 valitakse Toompeale kohalikku võimuorganit.

Allikas: Sõltumatu Infokeskus
Kontakt: si@kongress.ee

SI portaal www.si.kongress.ee
Kommentaarikeskus www.kommentaar.ee
Artikkelien kommentointi on toistaiseksi lopetettu.
Kommentin tai mielipiteen voi lähettää suoraan Pro Karelia -verkkolehden toimitukselle: toimitus@prokarelia.net^  Takaisin ylös      Lisää artikkeleita kirjoittajalta      Artikkeli-arkisto 
Tutustu kirjaan ja tilaa se Karelia Klubi Kaupasta, sähköpostitse tai 05 541 6450, hinta 19:50 euroa.

NS. SOTASYYLLISYYS

Koko Suomen kartta vuodesta 1920
Siirry Kansalaisvetoomuksen internet-sivuille. Vetoomus ei ole jäsenlomake.SIIRRY KARELIA KLUBI KAUPPAAN

Candomino laulaa karjalaisia lauluja [mp3-file].SIIRRY KARELIA KLUBI KAUPPAAN

Karjala. Sanat ja sävel: Olli Nykänen [4.13 MB mp3-file].