Tietoa kirjoittajasta


SI-Uudislist

SI-Uudislist


Vironkielinen SI-Uutiset

E-mail

  Lisää artikkeleita kirjoittajalta

  Artikkeli-arkisto


Copyright 1999-2018 © Pro Karelia ry. Artikkelien ja kuvien lainaaminen sallittua, lähde mainittava.

  Pro Karelian email-rekisterit

26.01.2007
SI-Uudislist

Tämä artikkeli liittyy alla lueteltuun/lueteltuihin artikkeliryhmiin.
Klikkaamalla artikkeliryhmää näet, mitä muita artikkeleita ryhmään kuuluu.


[02] Karjalan palautus

MIKS INIMESED BOIKOTEERIVAD VALIMISI

SI-25
26.01.2007

Täna oli veebilehe www.vastupanu.ee esimene väike juubel: kümnes avalik Toompea valimiste boikoteerija andis teada isikliku põhjenduse, miks ta ei usalda Toompea süsteemi. Kokku on avalike boikoteerijate hulk jõudnud 30-ni. Tegu on enamasti lihtsate inimestega, kelle arvamust õpetlik teada ka rahvaga sideme kaotanud võimuritel. Allpool põiming rahva häälest.

Ahti Mänd, ehitustööline: Eesti rahvast on halastamatult petetud ja temaga osavalt manipuleeritud niiviisi, et rahval pole kunagi olnud tegelikku valikuvõimalust: kuidas ta erinevais olukorris ka ei otsustaks - venestamispoliitika Eestis jätkub. Nii nagu ma kogu oma teadliku elu olen boikoteerinud ENSV ÜN kui Venemaa okupatsioonivõimu kohaliku haldusorgani valimisi, boikoteerin tänini viimase õigusjärglase E(NS)V Riigikogu valimisi, mil pole midagi ühist 1918. a. loodud Eesti Vabariigi institutsiooniga.

Sergei Klaasen, muusik: Olen vältinud valimisi mitte niivõrd poliitilisel põhjustel, kuivõrd seepärast, et valimissüsteem ei ole rahuldav. Vähemasti minu jaoks. Väga üldistatult öeldes peaks valijatel olema saadikute tagasikutsumise võimalus. Usun, et see muudaks nii mõndagi paremuse poole. Seni, kuni niisugune võimalus puudub, ei pea ma võimalikuks valimistel osaleda.

Tiit Madisson, kirjastaja: Mind isiklikult sundis boikotiüleskutset tegema totaalne pettumine end eestimeelseteks erakondadeks nimetanud poliitiliste parteide vastutustundetutes tegudes (riigivara müümine ja müümise katsed kahtlase tagapõhjaga aferistidele, mitmesugused relva-, raha- ja kinnisvaratehingud, Setomaa ärakinkimine, hääletamine Euroopa föderatsiooni põhiseaduse poolt, Lihula monumendirööv jne), mille eest mitte keegi ei ole vastutust kandnud. Vastupidi, rahva õiglustunnet riivavaile vääritutele tegudele on leitud küllaldaselt õigustusi. Valimisboikott, kui see õnnestub ja valimistel osaleb alla 50% valijaist, on tee demokraatliku riigikorralduse taassünniks!

Aavo Savitsch, ehitaja: Ühinesin boikotiga sellepärast, et ei taha minna valima, kui kedagi valida pole, kuna suuremad parteid on oma põhikirjalt ja programmilt identsed. Samuti tahaks, et meie riigis lõpeks olematu demokraatia mängimine ja välismaa poole koogutamine.

Peeter Seling, organisaator: Asjaolu, et Eesti riik on teadliku poliitikana viinud Eesti elanikkonna bioloogilises mõttes negatiivsesse olukorda, annab alust arvata, et valitud riigimehed ei teosta iga riigi esimest vajadust taastoota rahvast, hoida rahva tervist ja mitte tappa inimesi. Eestis on seni valitud riigitegelaste tegevuse tulemusena pidev negatiivne iive, riik osaleb pikaajalistes sõjalistes operatsioonides, hukutades eestimaalasi.

Uno Raudkivi, inseneriteadlane: Pärast poole aastasaja pikkust "kurjuse impeeriumi" eest eksiilis elamist jõudsin 3. novembril 2000 tagasi kuulu järgi esimese Eesti Vabariigi õigusjärgsesse Eestisse. Üsna varsti aga kogesin, et nii see päris ei ole, vähemalt "hetkel kehtivate" riigiseaduste alusel.

Raul Sepp, ehitaja: Valimisi kutsun üles boikoteerima ja teen seda ka ise, kuna olen niinimetatud esindusdemokraatia vastu ja pean seda valeks ja ebademokraatlikuks ning olen otsedemokraatia poolt ja pean seda õigeks ja demokraatlikumaks.

Tiiu Jüriado, logopeed: Erakondlikkusse on võitlus sisse kodeeritud, aga igasugune võitlus on viha ja see ei saa olla me elu juhtiv tunne. Me peame ajame ühist Eesti asja, mitte teatud kildkondade huvide eest seisma. Valimisseadus peab muutuma! Seni, kuni ta ei muutu, annan hääle mõnele usutavale ja siirale üksikkandidaadile.

Andres Kuusk, õpilane: Eesti ei kõlba enam kuhugi, poliitika on 100% korrupeerunud... Korruptsioon on jõudnud ka võimuorganiteni, mistõttu rahval jõudu ei ole. Kogu aeg samade inimeste ümbervalimine riigikokku ja valitsusse on väga imelik.

Piret Bristol, kirjanik: Tööandja mind selle allkirja pärast vallandada ei saa, sest olen juba kümme aastat vabakutseline kirjanik. Mõistan hästi kõiki, kes avalikult boikotiga liituda ei julge. Kuni me ei ela veel totalitaarses ühiskonnas, siis on inimeste tegusid raskem kontrollida, ja antud juhul on tähtsad teod, mitte nende allkirjastamine. Selleks, et me ei elaks varsti totalitaarses ühiskonnas, kavatsen jätta valimistele minemata.

Allikas: www.vastupanu.ee
Kontakt: info@vastupanu.ee

SI portaal www.si.kongress.ee
Kommentaarikeskus www.kommentaar.ee

Artikkelien kommentointi on toistaiseksi lopetettu.
Kommentin tai mielipiteen voi lähettää suoraan Pro Karelia -verkkolehden toimitukselle: toimitus@prokarelia.net^  Takaisin ylös      Lisää artikkeleita kirjoittajalta      Artikkeli-arkisto 
Tutustu kirjaan ja tilaa se Karelia Klubi Kaupasta, sähköpostitse tai 05 541 6450, hinta 19:50 euroa.

NS. SOTASYYLLISYYS

Koko Suomen kartta vuodesta 1920
Siirry Kansalaisvetoomuksen internet-sivuille. Vetoomus ei ole jäsenlomake.SIIRRY KARELIA KLUBI KAUPPAAN

Candomino laulaa karjalaisia lauluja [mp3-file].SIIRRY KARELIA KLUBI KAUPPAAN

Karjala. Sanat ja sävel: Olli Nykänen [4.13 MB mp3-file].