Tietoa kirjoittajasta


SI-Uudislist

SI-Uudislist


Vironkielinen SI-Uutiset

E-mail

  Lisää artikkeleita kirjoittajalta

  Artikkeli-arkisto


Copyright 1999-2018 © Pro Karelia ry. Artikkelien ja kuvien lainaaminen sallittua, lähde mainittava.

  Pro Karelian email-rekisterit

05.02.2007
SI-Uudislist

Tämä artikkeli liittyy alla lueteltuun/lueteltuihin artikkeliryhmiin.
Klikkaamalla artikkeliryhmää näet, mitä muita artikkeleita ryhmään kuuluu.


[02] Karjalan palautus

ESTAM ANNAB HINNANGU TõNISMäE SõDURI KONFLIKTILE JA LAANETILE

SI-34
05.02.2007

Kolmapäeval 7, veebruaril kell 10 annavad Jüri Estam ja tema kaitsja Allen-Illimar Putnik Rahvusraamatukogu kuppelsaalis ülevaate Harju Maakohtus ja Tallinna Halduskohtus viimastel kuudel ilmnenust, siseminister Kalle Laaneti tunnistused kaasaarvatud, asetades rõhu sellele, kas põhivabadusi tohib lääne õiguskultuuri ruumis piirata moel, nagu Laanet seda tegi. Jutuks tuleb ka Tõnismäe monumendi ümber toimuv rahvusvaheline infosõda.

Siseminister Kalle Laanet kehtestas mullu suulise üldkorraldusega Tõnismäe piirkonnas keeluala. Miks venelased on tohtinud Tõnismäele koguneda, aga eestlastele on see keelatud, jääb riigisaladuseks, ilmnes Halduskohtus, kui siseminister Laanet põhjendas inimõigusi piiravat otsust talle esitatud kolme ametkonna – politsei, teabeameti ja kapo riskianalüüsiga. Estam näeb peamist probleemi selles, et Laaneti ennetav samm - esildis - anti välja tähtajatult, mis on konfliktis lääneeuroopalike õiguslike tavadega rahuajal, olles seega kardetav pretsedent. Laaneti sammus on ka kahe rahvusgrupi ebavõrdset kohtlemist ehk eestlaste diskrimineerimist.

Neljapäeval 8. veebruaril kell 10 toimub Tallinna Halduskohtus Pärnu mnt. 7 kolmas kohtuistung Jüri Estami vaide alusel, mis seab küsimuse alla valitsuse õiguse sulgeda tähtajatult terve kvartali meelt avaldada tahtvatele isikutele, kui ei esine selleks seaduses ette nähtud tingimusi. Istung on avalikkusele avatud - erinevalt hiljutistest Harju Maakohtu istungeist, mis toimusid kinniste uste taga ja jätsid 5. detsembril jõusse halduskaristuse, mis määrati Jüri Estamile pärast tema kinnipidamist politsei poolt Tõnismäel läinud aasta 27. mail.

Allikas: Jüri Estam
Kontakt: jestam@neti.ee, 5060832

SI portaal www.si.kongress.ee
Kommentaarikeskus www.kommentaar.ee

Artikkelien kommentointi on toistaiseksi lopetettu.
Kommentin tai mielipiteen voi lähettää suoraan Pro Karelia -verkkolehden toimitukselle: toimitus@prokarelia.net^  Takaisin ylös      Lisää artikkeleita kirjoittajalta      Artikkeli-arkisto 
Tutustu kirjaan ja tilaa se Karelia Klubi Kaupasta, sähköpostitse tai 05 541 6450, hinta 19:50 euroa.

NS. SOTASYYLLISYYS

Koko Suomen kartta vuodesta 1920
Siirry Kansalaisvetoomuksen internet-sivuille. Vetoomus ei ole jäsenlomake.SIIRRY KARELIA KLUBI KAUPPAAN

Candomino laulaa karjalaisia lauluja [mp3-file].SIIRRY KARELIA KLUBI KAUPPAAN

Karjala. Sanat ja sävel: Olli Nykänen [4.13 MB mp3-file].