Tietoa kirjoittajasta


SI-Uudislist

SI-Uudislist


Vironkielinen SI-Uutiset

E-mail

  Lisää artikkeleita kirjoittajalta

  Artikkeli-arkisto


Copyright 1999-2018 © Pro Karelia ry. Artikkelien ja kuvien lainaaminen sallittua, lähde mainittava.

  Pro Karelian email-rekisterit

11.02.2007
SI-Uudislist

Tämä artikkeli liittyy alla lueteltuun/lueteltuihin artikkeliryhmiin.
Klikkaamalla artikkeliryhmää näet, mitä muita artikkeleita ryhmään kuuluu.


[02] Karjalan palautus

VALGETÄHE-PAAP NÄIB OLEVAT IGA RIIGIKORRA SIBIVEDAJA

SI-41
11.02.2007

President Ilveselt autasu saava kohtuniku Jüri Paabi teenistuslehel on üllatav hulk poliitilise maiguga kohtuasju, mida madalama repressiivse entusiasmiga inimesed ei tahaks ette võtta.

Juba 8. juunil 1979 arutas Jüri Paap Tartu 2. Keskkooli eesti keele õpetaja Helgi Rivise hagiavaldust Tartu linna haridusosakonna vastu. Rivis oli vallandatud omakirjastusliku koolialmanahhi pärast, kus oli vabameelseid kirjutisi, talle pandi süüks, et ta polevat täitnud peamist ehk kommunistliku kasvatuse ülesannet. Õpetaja kaitseks astusid välja ka õpilased. Paap jättis õpetaja hagi rahuldamata.

19. märtsil 1980 määras Jüri Paap rongijaamas vahistatud Mart Niklusele tema pika vangistuse (1980-1988) soojenduseks 13-päevase aresti. Nikluse kaaslane Jüri Kukk oli selleks ajaks juba vahistatud. Niklus ise saabus Moskvast, kus oli andnud välisajakirjanikele ülevaate okupeeritud Eestis toimuvast ja kohtunud akadeemik Sahharoviga.

Enne Moskva-sõitu oli aga ta KGB poolt rongilt maha tõstetud ning seda juhtumit käsitleski kohtupidamine. Paap “tuvastas” aresti määrates, et “11.03. 80. a. kella 19.30 ajal Niklus Tartu raudteejaamas olles kinni peetud uurimistoimingu teostamiseks, keeldus täitmast Riikliku Julgeolekukomitee töötajate korraldusi, huligaansetel ajenditel sõimas neid ja lärmas, rikkudes sellega avalikku korda ja häirides kaaskodanike rahu.”

“Okupatsioonire˛iimi ustava teenrina käitus J. Paap äärmiselt üleolevalt, ei soovinud ära kuulata mitte mingisuguseid minupoolseid selgitusi, liiatigi siis kohtunikuna oma ametikohustusi täita rahuliku kodaniku kallal vägivallatsenud bandiitliku, Gestapo-tüüpi asutuse liikmete vastutuselevõtmise näol,” meenutab Mart Niklus.

1994. aastal osales Jüri Paap kohtupidamises mässulise sõjaväelase Asso Kommeri üle, 1996. aastal mõistis ta kohut esimese taasiseseisvunud Eesti poliitvangi Tiit Madissoni üle.

"Kohtunik Jüri Paap oli irooniline ning rahulolev, nautides oma võimu, et saab tülikale "riigivastasele pahale poisile" "ära panna". Kohtuniku jutu järgi olevat ma juba nooruses olnud "paha poiss", kes riigiga pidevalt vastuollu sattus. Ametimeest näis häirivat minu hüüdlause linnakohtu istungil, sest ta püüdis uurida, miks ma pean Eesti Vabariigi kohut Nõukogude Eesti omaks. Apellantide väited kohtunikku ei huvitanud. Nendest ei tehtud isegi juttu. Vägisi kippus jääma mulje, nagu oleksime püüdnud seinale selgeks teha, et linnakohus rikkus paljusid protsessuaalseid nõudeid ja juba seetõttu on süüdimõistev otsus õigustühine. Enesekindel
ekskommunist ei püüdnud isegi muljet jätta, et toimub midagi sellist, mida võiks õigusemõistmiseks nimetada," meenutab Madisson Paabi käitumist ringkonnakohtus.

Sooja õhku aga tuleb Valgetähe-Paabist tänaseni. Aastail 2006-2007 on Jüri Paap pidanud rahvuslaste üle kohut nn Pronkssõduri asjas, pidades karistamisväärseks Jüri Liimi ja Kalev Rebast.

Täna tegi Paabi juhtumi kohta avalduse ka Eesti Iseseisvuspartei, vt www.si.kongress.ee.

Allikas: Rein Vanja, EIP
Kontakt: rein.vanja@ut.ee
SI portaal www.si.kongress.ee
Kommentaarikeskus www.kommentaar.ee

Artikkelien kommentointi on toistaiseksi lopetettu.
Kommentin tai mielipiteen voi lähettää suoraan Pro Karelia -verkkolehden toimitukselle: toimitus@prokarelia.net^  Takaisin ylös      Lisää artikkeleita kirjoittajalta      Artikkeli-arkisto 
Tutustu kirjaan ja tilaa se Karelia Klubi Kaupasta, sähköpostitse tai 05 541 6450, hinta 19:50 euroa.

NS. SOTASYYLLISYYS

Koko Suomen kartta vuodesta 1920
Siirry Kansalaisvetoomuksen internet-sivuille. Vetoomus ei ole jäsenlomake.SIIRRY KARELIA KLUBI KAUPPAAN

Candomino laulaa karjalaisia lauluja [mp3-file].SIIRRY KARELIA KLUBI KAUPPAAN

Karjala. Sanat ja sävel: Olli Nykänen [4.13 MB mp3-file].