Tietoa kirjoittajasta


SI-Uudislist

SI-Uudislist


Vironkielinen SI-Uutiset

E-mail

  Lisää artikkeleita kirjoittajalta

  Artikkeli-arkisto


Copyright 1999-2018 © Pro Karelia ry. Artikkelien ja kuvien lainaaminen sallittua, lähde mainittava.

  Pro Karelian email-rekisterit

13.02.2007
SI-Uudislist

Tämä artikkeli liittyy alla lueteltuun/lueteltuihin artikkeliryhmiin.
Klikkaamalla artikkeliryhmää näet, mitä muita artikkeleita ryhmään kuuluu.


[02] Karjalan palautus

PõLLUAAS, KALVET JA HATTO PIKETEERIVAD REEDEL TELEMAJA

SI-44
13.02.2007

Eesti Iseseisvuspartei saadikukandidaadid Tõnu Kalvet, Henn Põlluaas ja Jaan Hatto kutsuvad reedel, 16. veebruaril kell 11 ausaid kodanikke Telemaja ette (Tallinn, Gonsiori tn 27) protestimeeleavaldusele Eesti Televisiooni ebaeetilise tegevuse vastu.

Kalvet, Põlluaas ja Hatto toovad põhjuseks, et "19. jaanuaril 2006 saatis Eesti Televisiooni uudistetoimetuse juhi kohusetäitja Aarne Rannamäe riigikogu valimistel osalevatele erakondadele ringkirja, kus teatati, et valimistel osalevast 11-st erakonnast saab ETV-s võimaluse esineda ainult 6".

ETV andmetel ei vasta süüdistus tõele, kuna Kalveti, Põlluaasa ja Hatto 10-liikmelisele EIP valimisnimekirjale, samuti Vasakparteile ja kahele vene erakonnale on koos üksikkandidaatidega kavandatud spetsiaalne valimisstuudio 2. märtsil.

7. veebruaril 2007 toimunud esimeses valimisstuudio saates osalesid aga need 7 erakonda, millel oli valimistele välja pandud täisnimekiri ehk vähemalt 101 saadikut:
Keskerakond, Reformierakond, Rahvaliit, Sotsiaaldemokraatlik Erakond, Isamaa ja Res Publica Liit, Eestimaa Rohelised ning Eesti Kristlikud Demokraadid. Need seitse erakonda saavad väidelda valimiste eel kokku viis korda.

"Valimised toimuvad 4. märtsil ja tegelikult alles rahvas otsustab, millised erakonnad on suured ja millised on väikesed ning millised on kui suured ja kui väikesed. ETV käitumisest võib aga nii aru saada, et ETV on sellise otsuse rahva eest juba ära teinud. Tekib küsimus: milleks siis valimisi üldse korraldatakse?!" leiavad kandidaadid Kalvet, Põlluaas ja Hatto tänases pressiavalduses.

Allikas: Jaan Hatto
Kontakt: 51903374

SI portaal www.si.kongress.ee
Kommentaarikeskus www.kommentaar.ee

Artikkelien kommentointi on toistaiseksi lopetettu.
Kommentin tai mielipiteen voi lähettää suoraan Pro Karelia -verkkolehden toimitukselle: toimitus@prokarelia.net^  Takaisin ylös      Lisää artikkeleita kirjoittajalta      Artikkeli-arkisto 
Tutustu kirjaan ja tilaa se Karelia Klubi Kaupasta, sähköpostitse tai 05 541 6450, hinta 19:50 euroa.

NS. SOTASYYLLISYYS

Koko Suomen kartta vuodesta 1920
Siirry Kansalaisvetoomuksen internet-sivuille. Vetoomus ei ole jäsenlomake.SIIRRY KARELIA KLUBI KAUPPAAN

Candomino laulaa karjalaisia lauluja [mp3-file].SIIRRY KARELIA KLUBI KAUPPAAN

Karjala. Sanat ja sävel: Olli Nykänen [4.13 MB mp3-file].