Tietoa kirjoittajasta


SI-Uudislist

SI-Uudislist


Vironkielinen SI-Uutiset

E-mail

  Lisää artikkeleita kirjoittajalta

  Artikkeli-arkisto


Copyright 1999-2018 © Pro Karelia ry. Artikkelien ja kuvien lainaaminen sallittua, lähde mainittava.

  Pro Karelian email-rekisterit

19.10.2005
SI-Uudislist

Tämä artikkeli liittyy alla lueteltuun/lueteltuihin artikkeliryhmiin.
Klikkaamalla artikkeliryhmää näet, mitä muita artikkeleita ryhmään kuuluu.


[02] Karjalan palautus

EESTI JA SOOME SÕLTUMATU MEEDIA KOOSTÖÖTEADAANNE

SI-123
19.10.2005

Sõltumatu Infokeskus (Eesti) ja ProKarelia (Soome) on alustanud huvipakkuvat koostööd, kus mõlemad osapooled avaldavad enda internetilehekülgedel teise osapoole omakeelseid uudiseid. Tähtsamad sõnumid ja artiklid tõlgitakse vastastikku nii soome kui eesti keelde.

Eesti ja Soome vahel on juba traditsiooniliselt tihedad kontaktid ja üha rohkematel inimestel on sõpru naabermaal. Seetõttu pakuvad ka hõimuvendade uudised ja teineteise tegemised vastastikku üha suuremat huvi. Esmane tagasiside on paljulubav, selline uudistepakkumine leiab rohkesti lugejaid ja uudistevahetus osutub mõlema maa kipitavate küsimuste esiletõstmisel, laiemal omavahelisel ja rahvusvahelisel tutvustamisel ja lahendamisel kasulikuks.

Mõlema riigi - Eesti ja Soome - julgeoleku ja iseseisvuse üks põhiküsimusi on suhted Venemaaga ning Venemaa valmisolek tunnistada omapoolset ülekohut. Venemaa suund demokraatlike protsesside pidurdamisele ja stalinismi õigustamine on üle maailma murettekitav tendents.

ProKarelia on eeskätt huvitatud Eesti piiriküsimustest, Petserimaa ja Narva jõe taguste, Venemaa poolt anastatud alade olukorrast ning Eesti-Vene suhetest. Omalt poolt soovib ProKarelia informeerida eestlasi Karjala ja teiste Soome poolt Venemaale sundloovutatud alade tagastamisküsimustest ning Soome ja Venemaa vahelistest poliitilistest ja majanduslikest suhetest.

ProKarelia on valitsusteväline (non-government) organisatsioon, mis keskendub eeskätt tagastamisküsimustele ja sellega seotud muudele poliitilistele probleemidele.

Informatsiooni levitamine toimub kaheksas keeles ilmuva internetilehe www.prokarelia.net (+ üle kümne lisaveebilehe), umbes kümne tuhande e-maili ja tuhandete kirjapostituste vahendusel rohkem kui kolmekümnele maale ning seminaride, konverentside ja teiste ürituste korraldamise kaudu.

ProKarelia annab koostöös Karjala Klubiga välja ka 32-leheküljelist neljavärvilist ajalehte, tiraa˛iga 20 tuhat, milles on kajastamist leidnud ka Eesti-Vene piiriküsimus.

Allikas: Veikko Saksi (Soome), Henn Põlluaas (Eesti)
Kontakt: toimitus@prokarelia.net, hennpolluaas@hot.ee
SI portaal http://si.kongress.ee


Artikkelien kommentointi on toistaiseksi lopetettu.
Kommentin tai mielipiteen voi lähettää suoraan Pro Karelia -verkkolehden toimitukselle: toimitus@prokarelia.net^  Takaisin ylös      Lisää artikkeleita kirjoittajalta      Artikkeli-arkisto 
Tutustu kirjaan ja tilaa se Karelia Klubi Kaupasta, sähköpostitse tai 05 541 6450, hinta 19:50 euroa.

NS. SOTASYYLLISYYS

Koko Suomen kartta vuodesta 1920
Siirry Kansalaisvetoomuksen internet-sivuille. Vetoomus ei ole jäsenlomake.SIIRRY KARELIA KLUBI KAUPPAAN

Candomino laulaa karjalaisia lauluja [mp3-file].SIIRRY KARELIA KLUBI KAUPPAAN

Karjala. Sanat ja sävel: Olli Nykänen [4.13 MB mp3-file].