Tietoa kirjoittajasta


SI-Uudislist

SI-Uudislist


Vironkielinen SI-Uutiset

E-mail

  Lisää artikkeleita kirjoittajalta

  Artikkeli-arkisto


Copyright 1999-2018 © Pro Karelia ry. Artikkelien ja kuvien lainaaminen sallittua, lähde mainittava.

  Pro Karelian email-rekisterit

28.11.2005
SI-Uudislist

Tämä artikkeli liittyy alla lueteltuun/lueteltuihin artikkeliryhmiin.
Klikkaamalla artikkeliryhmää näet, mitä muita artikkeleita ryhmään kuuluu.


[02] Karjalan palautus

NATO HÄVITAJATE MADALLENNUALAD ÜLE EESTI KAITSEALADE

SI-170
28.11.2005

24. novembril jõustusid õhuruumi muudatused ning lähitulevikus on kavas Eestis kehtestada NATO madallennualad, kus hävituslennukid võivad lennata kiirusega kuni 1000km/h ja mdalamal kui 1500 jalga (ligi 500 m) praktiliselt piiramatult, ilmneb AS Lennuliiklusteeninduse ja Lennuameti seminaridest.

Kes soovivad täpsemat teavet, on palutud vaatama internetiaadressi http://www.physic.ut.ee/~tanelvi/ohuruum, kuhu eelinfo põhjal riputatakse uuel nädalal ka tulevaste lennutrasside täpsed kaardid.

Kaardil on praegused militaartreeningalad TSA 1, TSA 2 ja TSA 8, kus lennatakse kõrgemal kui 3 km - need alad meie igapäevaelu ei mõjuta, sest seal lennatakse meile märkamatult juba praegu kaks korda nädalas. Hullem on lugu tulevaste madallennualaga TSA 1 ja TSA 2 vahel ning planeeritava lennukoridoriga. Esimeses võib lennata maapinnast 20 km kõrguseni, teises aga vahemikus maapind kuni 500 m.

"On ilmne, et selline lennutegevus ohustab kaitsealasid ja selle elustikku, eriti müraga. Lisaks on see ohtlik väikelenduritele, kellega samas õhuruumis see sõjatehnika harjutama hakkab," hindab olukorda geograafiaüliõpilane Tanel Viin, imestades ühtlasi, et sel teemal puudub avalik diskussioon.

Uued lennutrassid kulgevad üle Nigula, Soomaa, Alam-Pedja ja Endla kaitsealade ning NATO võib neid kasutada segamatult ja millal iganes.
Tanel Viin märgib, et kui Eesti lubab kolmandikku oma territooriumist kasutada, siis Läti keelas niisuguste alade loomise oma territooriumil ära, ning kutsub rahvast eelkirjeldatu vastu häält tõstma ja võitlema.

Allikas: Tanel Viin
Kontakt: tanelvi@ut.ee
SI portaal www.si.kongress.ee

Artikkelien kommentointi on toistaiseksi lopetettu.
Kommentin tai mielipiteen voi lähettää suoraan Pro Karelia -verkkolehden toimitukselle: toimitus@prokarelia.net^  Takaisin ylös      Lisää artikkeleita kirjoittajalta      Artikkeli-arkisto 
Tutustu kirjaan ja tilaa se Karelia Klubi Kaupasta, sähköpostitse tai 05 541 6450, hinta 19:50 euroa.

NS. SOTASYYLLISYYS

Koko Suomen kartta vuodesta 1920
Siirry Kansalaisvetoomuksen internet-sivuille. Vetoomus ei ole jäsenlomake.SIIRRY KARELIA KLUBI KAUPPAAN

Candomino laulaa karjalaisia lauluja [mp3-file].SIIRRY KARELIA KLUBI KAUPPAAN

Karjala. Sanat ja sävel: Olli Nykänen [4.13 MB mp3-file].