Tietoa kirjoittajasta


SI-Uudislist

SI-Uudislist


Vironkielinen SI-Uutiset

E-mail

  Lisää artikkeleita kirjoittajalta

  Artikkeli-arkisto


Copyright 1999-2018 © Pro Karelia ry. Artikkelien ja kuvien lainaaminen sallittua, lähde mainittava.

  Pro Karelian email-rekisterit

29.11.2005
SI-Uudislist

Tämä artikkeli liittyy alla lueteltuun/lueteltuihin artikkeliryhmiin.
Klikkaamalla artikkeliryhmää näet, mitä muita artikkeleita ryhmään kuuluu.


[02] Karjalan palautus

TEADUSKOHVIKUS RÄÄGITAKSE ANTARKTIKAST

SI-173
29.11.2005

1. detsembril kell 17 toimub Tallinnas Kloostri Aidas järjekordne teaduskohviku üritus - sedapuhku kõneldakse Antarktikast ja kliimamuutustest.

Polaaralad on meie planeedi tervise baromeeter. Füüsilised muudatused nendel aladel viivad erinevate võimalike tagajärgedeni kogu maailmas. Selles teaduskohvikus heidetakse pilk kliimateaduse ajaloole ja tutvustatakse tõendusmaterjali kliimamuutuse mõjudest tänapäeval. Kasvuhoonegaaside emissioonid muudavad globaalset ökosüsteemi mitmel negatiivsel ja positiivsel moel.

Millised on võimalikud tagajärjed bioloogiliste koosluste ja inimühiskonna jaoks? Antarktikat uuriv teadlane Geraint Tarling kirjeldab, kuidas Briti Antarktika Uuringud (British Antarctic Survey) kliimamuutusi jälgib -- eesmärgiga ennustada meie planeedi tulevikku.

Tarling on bioloogiline okeanograaf ning juhib ökosüsteemide dünaamika meeskonda Briti Antarktika Uuringute bioteaduste osakonnas. Selle meeskonna ülesandeks on uurida, millist mõju omavad keskkonna muutlikkus ja kliimamuutus Antarktika bioloogilistele kooslustele. Alagrupis töötab palju erinevaid teadlasi, nende hulgas nii bioloogia ja füüsikaga tegelevad okeanograafid; lindude, vaalaliste ja loivalistega tegelevad ökoloogid; kui ka matemaatikud ja geneetikud.

Lisateavet saab artiklist www.britishcouncil.org, samale teemale on pühendatud ka Tiit Kändleri repiik "Antarktika peegeldab meie kolklust" tänases Eesti Päevalehes, mida ajendab peaminister Ansipi kiri Eesti teadlastele nende Antarktika-projekti kohta, kus väidetakse, et sellel projektil puudub "märgiline väärtus".

Eesti Antarktika projektist vt EPL artikleid http://www.epl.ee/artikkel.php?ID=305019 ja http://www.epl.ee/artikkel.php?ID=305275.

"On ütlemata tore, et ajal, mil maailmas keegi ei tea, kuhu teadus täpselt liigub, teab seda meie valitsus," ironiseerib Tiit Kändler, ennustades, et lähiaastatel läheb Antarktikas tõsiseks rebimiseks. Antarktis on manner, kus otsustatakse paljuski Maa saatus nii kliima kui keskkonnahoiu osas.

Allikas: Briti Nõukogu
Kontakt: www.britishcouncil.org
SI portaal www.si.kongress.ee

Artikkelien kommentointi on toistaiseksi lopetettu.
Kommentin tai mielipiteen voi lähettää suoraan Pro Karelia -verkkolehden toimitukselle: toimitus@prokarelia.net^  Takaisin ylös      Lisää artikkeleita kirjoittajalta      Artikkeli-arkisto 
Tutustu kirjaan ja tilaa se Karelia Klubi Kaupasta, sähköpostitse tai 05 541 6450, hinta 19:50 euroa.

NS. SOTASYYLLISYYS

Koko Suomen kartta vuodesta 1920
Siirry Kansalaisvetoomuksen internet-sivuille. Vetoomus ei ole jäsenlomake.SIIRRY KARELIA KLUBI KAUPPAAN

Candomino laulaa karjalaisia lauluja [mp3-file].SIIRRY KARELIA KLUBI KAUPPAAN

Karjala. Sanat ja sävel: Olli Nykänen [4.13 MB mp3-file].