Tietoa kirjoittajasta


SI-Uudislist

SI-Uudislist


Vironkielinen SI-Uutiset

E-mail

  Lisää artikkeleita kirjoittajalta

  Artikkeli-arkisto


Copyright 1999-2018 © Pro Karelia ry. Artikkelien ja kuvien lainaaminen sallittua, lähde mainittava.

  Pro Karelian email-rekisterit

29.11.2005
SI-Uudislist

Tämä artikkeli liittyy alla lueteltuun/lueteltuihin artikkeliryhmiin.
Klikkaamalla artikkeliryhmää näet, mitä muita artikkeleita ryhmään kuuluu.


[02] Karjalan palautus

10. DETSEMBRIL PAKUB TARBEKUNSTIMUUSEUM SÕBRALE KINKI

SI-174
29.11.2005

Järgmisel laupäeval saab muuseumisse tulles osaleda mitmesugustes töötubades: valmistada ise põneva miniraamatu koos järjehoidjaga, kiiresti kuivavast savist ehteid, lambipirnidest kuuseehteid ning omapärase kingipakendi. Juhendajateks on keraamik Aigi Orav, nahakunstnik Kaire Olt ja muuseumipedagoog Pille Piip. Samal ajal valmistavad kunstigaleriid muuseumis võidu oma kuusepuu. Kogu see trall algab kell 11, kannab nimetust "Kingid sõbrale" ja kestab viis tundi.

Meisterdamisest väsinutel on võimalus vaadata organiseeritud korras näitusi. Näitavad: kell 12.30 disainer Tarmo Luisk ja kell 13.30 klaasikunstnik Eino Mäelt. Kell 14.30 annab muuseum ülevaate oma näitustest läbi aja (aastail 1982-2004).

Homme ja veel paaril kolmapäeval - viimane 14. detsembril - algab muuseumis kell 18 kingituste töötuba. Mõte selles, et kaks tundi valmistatakse üheskoos maailma parimaid - isetehtud - kingitusi oma perele, sugulastele, sõpradele, lihtsalt kallitele inimestele. Tekstiilikunstnik Liisa Tomasbergi käe all valmivad vildist mobiilikott ja jõulukaunistused, samuti saab ära proovida erinevad riidetrükivõimalused ning teha vanast uue.

Ja veel, kuni 29. jaanuarini saavad koolid tellida haridusprogrammi "Disainilabor". Algkooli- ja põhikooliealistele mõeldud disainilaboris tehakse katseid nagu ühes korralikus laboratooriumis ikka. Algatuseks teeme katse harutada lahti mõisted „disain” ja „disainer”, seejärel kohtume video vahendusel põgusalt näituse nimikangelase Tarmo Luisuga.

Vaadates tema kui ühe Eesti tuntuima disaineri unikaalloomingut: mööblit, lampe ja muid esemeid, uurime lähemalt, kust tulevad loomingulised mõtted. Tunni teises osas kehastuvad osalejad ise disaineriteks ning kujundavad kollaa˛itehnikas kella, mis sobib just tegija enda koju.

Allikas: Pille Piip
Kontakt: pille@etdm.ee, 6274607
SI portaal www.si.kongress.ee


Artikkelien kommentointi on toistaiseksi lopetettu.
Kommentin tai mielipiteen voi lähettää suoraan Pro Karelia -verkkolehden toimitukselle: toimitus@prokarelia.net^  Takaisin ylös      Lisää artikkeleita kirjoittajalta      Artikkeli-arkisto 
Tutustu kirjaan ja tilaa se Karelia Klubi Kaupasta, sähköpostitse tai 05 541 6450, hinta 19:50 euroa.

NS. SOTASYYLLISYYS

Koko Suomen kartta vuodesta 1920
Siirry Kansalaisvetoomuksen internet-sivuille. Vetoomus ei ole jäsenlomake.SIIRRY KARELIA KLUBI KAUPPAAN

Candomino laulaa karjalaisia lauluja [mp3-file].SIIRRY KARELIA KLUBI KAUPPAAN

Karjala. Sanat ja sävel: Olli Nykänen [4.13 MB mp3-file].