Tietoa kirjoittajasta


SI-Uudislist

SI-Uudislist


Vironkielinen SI-Uutiset

E-mail

  Lisää artikkeleita kirjoittajalta

  Artikkeli-arkisto


Copyright 1999-2018 © Pro Karelia ry. Artikkelien ja kuvien lainaaminen sallittua, lähde mainittava.

  Pro Karelian email-rekisterit

03.12.2005
SI-Uudislist

Tämä artikkeli liittyy alla lueteltuun/lueteltuihin artikkeliryhmiin.
Klikkaamalla artikkeliryhmää näet, mitä muita artikkeleita ryhmään kuuluu.


[02] Karjalan palautus

AHVIST KODANIKUKS SAAMISE LUGU ESITLETAKSE 12. DETSEMBRIL

SI-180
03.12.2005

12. detsembril algusega kell 18 toimub Tallinnas, Rahvusraamatukogu väikeses konverentsisaalis teose "Ahvist kodanikuks... või vastupidi" esitlus. Kavas on lühikesed sõnavõtud esimesel üritusetunnil ning vabas vormis vestlus teisel üritusetunnil. Ürituse sõnavõtud salvestab praegustele ja tulevastele kodanikele Nõmme Raadio.

Raamatu tagakaanel on Eestimaalaste Radikaalse Erakonna embleem ning filosoofiamagister Raigo Sõlg on üks selle rühmituse programmi koostajaid. Radikaalide programmiga saab tutvuda veebiaadressil www.radikaalid.ee.

"Iga programmi punktid tähendavad vaid jäämäe veepealset osa, tippe, mille all on väga laialdane riigi toimimise tervikteooria koos praktiliste lahendustega selle elluviimiseks. Ja see tähendab suurt ja põhjalikku, lausa teaduslikku tööd. Minu raamat kirjutab lahti vaid paar punkti kogu pakutud programmist, kui sedagi (kuigi sellest võib välja lugeda ka ridadevahelisi viiteid paljudele teistele), kuid see on vaid väike killuke tervikideoloogiast," iseloomustab Raigo Sõlg seost, mis on radikaalide erakonna taotlustel ja tema magistritöö baasil kirjutatud raamatul "Ahvist kodanikuks".

Analüütikute hinnangul on radikaalide programm idealistlik, tugevate natsionaalsotsialismi ja kommunismi mõjudega. Radikaalide juht Margus Lepa kandideeris mõni aeg tagasi Tiit Toomsalu vastaskandidaadina kommunistliku Tööpartei esimehe kohale.

"Kui seatakse kahtluse alla kõik valitsusvormid, jääb selgusetuks, miks siis ikkagi eeldatakse riigi olemasolu. Enamuse inimkonna ajaloo jooksul pole olnud riiki. On ka võimalik oletada riigi järkjärgulist kadumist, kui otsustamine siirdub osaliselt globaalsele, osalt lokaalsele tasandile," märgib Mikko Lagerspetz oma kriitikas Raigo Sõle raamatu sissejuhatusele, mis on üles pandud SI portaalis.

Poliitilise suunana tekkis radikalism 18. sajandi Prantsusmaal. "Radikaalideks hakati nimetama jakobiine nende meetodite järgi saata kõik mittesobivad inimesed giljotiini alla. 19. sajandi Prantsusmaal kujunes radikalismist liberalismi vasakpoolne tiib, mis pooldas mõningast riiklikku survet ühiskonnaprotsesside mõjutamiseks. Kuid radikaalid jäid kindlasti parempoolseks suunaks," hindab radikaale Mart Nutt.

Radikaalse raamatu esitlemisele pääsemiseks tuleb ennast registreerida hiljemalt 8. detsembriks

Allikas: Raigo Sõlg
Kontakt: radikaalid@hot.ee
SI portaal www.si.kongress.ee

Artikkelien kommentointi on toistaiseksi lopetettu.
Kommentin tai mielipiteen voi lähettää suoraan Pro Karelia -verkkolehden toimitukselle: toimitus@prokarelia.net^  Takaisin ylös      Lisää artikkeleita kirjoittajalta      Artikkeli-arkisto 
Tutustu kirjaan ja tilaa se Karelia Klubi Kaupasta, sähköpostitse tai 05 541 6450, hinta 19:50 euroa.

NS. SOTASYYLLISYYS

Koko Suomen kartta vuodesta 1920
Siirry Kansalaisvetoomuksen internet-sivuille. Vetoomus ei ole jäsenlomake.SIIRRY KARELIA KLUBI KAUPPAAN

Candomino laulaa karjalaisia lauluja [mp3-file].SIIRRY KARELIA KLUBI KAUPPAAN

Karjala. Sanat ja sävel: Olli Nykänen [4.13 MB mp3-file].