Tietoa kirjoittajasta


SI-Uudislist

SI-Uudislist


Vironkielinen SI-Uutiset

E-mail

  Lisää artikkeleita kirjoittajalta

  Artikkeli-arkisto


Copyright 1999-2018 © Pro Karelia ry. Artikkelien ja kuvien lainaaminen sallittua, lähde mainittava.

  Pro Karelian email-rekisterit

06.12.2005
SI-Uudislist

Tämä artikkeli liittyy alla lueteltuun/lueteltuihin artikkeliryhmiin.
Klikkaamalla artikkeliryhmää näet, mitä muita artikkeleita ryhmään kuuluu.


[02] Karjalan palautus

VÄGIVALLA TEINE NÄGU ON SALLIMATUS

SI-182
06.12.2005

12. detsembril algusega kell 12 toimub Tartu Saksa Kultuuri Instituudis (Kastani tn 1) seminar „Vägivald minu ümber”.

Seminari teemaks on vägivalla avaldumine ja kujutamine. Vägivallal on mitu nägu: vägivald võib olla vaimne või füüsiline, sotsiaalne või poliitiline. Vägivalda võib esineda nii peresuhetes, koolis kui ka tänaval. See võib olla suunatud teise soo, rahvuse, rassi või religiooni esindajate vastu. Igasugune vägivald takistab inimeste rahulikku kooselu ja teeb võimatuks nende vaba eneserealiseerimise. Vägivald võib peituda erinevate maskide taha ja seda võib olla raske ära tunda. Seepärast on vägivalla olemuse tabamine ja kujutamine oluline küsimus.

Vägivalla teine nägu on sallimatus. Sallimatus on seotud harjumusega jagada kogu maailm omadeks ja võõrasteks. Sallivus on üks pluralistliku demokraatliku ühiskonna põhiväärtusi. Sallivus tähendab hoiakut, mille puhul inimene, kes satub vastamisi tema omast erineva hoiaku või arvamusega, otsustab mitte kasutada ära oma jõupositsiooni. Samas teeb sallivus inimese kaitsetuks. Seetõttu on õigustatud küsimus, kui kaugele peaks sallivusega minema? Kas kohustuses sallida sisaldub ka sallimatute sallimise kohustus?

Seminari eesmärgiks on panna noori mõtlema selle üle, mis on vägivald. Kus vägivald avaldub? Kuidas selle vastu saaks võidelda. Arutletakse ka selle üle, mis on sallimatuse põhjused ja kuidas suurendada sallivust. Ka tahetakse mõtiskleda selle üle, kuidas vägivalda saab kujutada (plakatikunst kui vahend vägivalla vastu võitlemisel).

Seminari eel korraldati kaks konkurssi koolinoorte hulgas: Kirjandivõistlus "Vägivald minu ümber" ja joonistamisvõistlus "EI vägivallale!" Konkursi parimatele osalejatele on välja pandud auhinnad. Konverentsil tehakse neist võistlustest kokkuvõte. Seminar on seotud ka saksa plakatinäitusega "Anschläge gegen rechte Gewalt" (Rünnakud parempoolse vägivalla vastu) Tartu Saksa Kultuuri Instituudis, mis on avatud kuni 23. detsembrini.

Korraldavad Tartu Saksa Kultuuri Instituut, SA Domus Dorpatensis ja Tartu Ülikooli eetikakeskus. Kõik huvilised on oodatud. Seminar lõpeb kell 16.

Allikas: Siret Rutiku
Kontakt: siret.rutiku@ut.ee, 53420639
SI portaal www.si.kongress.ee

Artikkelien kommentointi on toistaiseksi lopetettu.
Kommentin tai mielipiteen voi lähettää suoraan Pro Karelia -verkkolehden toimitukselle: toimitus@prokarelia.net^  Takaisin ylös      Lisää artikkeleita kirjoittajalta      Artikkeli-arkisto 
Tutustu kirjaan ja tilaa se Karelia Klubi Kaupasta, sähköpostitse tai 05 541 6450, hinta 19:50 euroa.

NS. SOTASYYLLISYYS

Koko Suomen kartta vuodesta 1920
Siirry Kansalaisvetoomuksen internet-sivuille. Vetoomus ei ole jäsenlomake.SIIRRY KARELIA KLUBI KAUPPAAN

Candomino laulaa karjalaisia lauluja [mp3-file].SIIRRY KARELIA KLUBI KAUPPAAN

Karjala. Sanat ja sävel: Olli Nykänen [4.13 MB mp3-file].