Tietoa kirjoittajasta


SI-Uudislist

SI-Uudislist


Vironkielinen SI-Uutiset

E-mail

  Lisää artikkeleita kirjoittajalta

  Artikkeli-arkisto


Copyright 1999-2018 © Pro Karelia ry. Artikkelien ja kuvien lainaaminen sallittua, lähde mainittava.

  Pro Karelian email-rekisterit

15.12.2005
SI-Uudislist

Tämä artikkeli liittyy alla lueteltuun/lueteltuihin artikkeliryhmiin.
Klikkaamalla artikkeliryhmää näet, mitä muita artikkeleita ryhmään kuuluu.


[02] Karjalan palautus

EESTIS JA VENEMAAL MÄLESTATAKSE ALEKSANDER OSSIPOVI

SI-194
15.12.2005

21. detsembril toimuvad Narva "Memento" mälestusmärgi juures, Tallinna Aleksander Nevski katedraalis ning Kirovi (Venemaa) linna Eelkäija Johannese kirikus mälestusteenistused, mis on pühendatud 64 aastal tagasi Kirovi oblastis hukatud Aleksander Ossipovi mälestusele. Samal päeval asetatakse lilled Eesti Vabariigi parlamendihoones asuva mälestustahvli juurde.

Kes oli Aleksander Ossipov? Ohvitser, Riigikogu liige, kultuuritegelane. Ossipovi nimi on jäädvustatud koos teiste represseeritud parlamendiliikmete nimedega parlamendihoones asuval mälestustahvlil.

Aleksander Ossipov sündis Narvas 25. augustil 1890. 1909. aastal lõpetas ta Narva gumnaasiumi. Hiljem teenis ohvitserina 92. Petseri jalaväepolgus (Narvas). 1932. aastal valiti ta Narva valimisringkonna saadikuna V Riigikogu koosseisu. Riigikogus osales ta aktiivselt maakomisjonis, sel ajal õnnestus Narva ümbruskonna talupoegadel saada juurde 8000 ha maad.

31. märtsil 1941 Ossipov NKVD poolt arreteeriti. Teda süüdistati selles, et ta võitles Eesti revolutsioonilise liikumise vastu, teenis Judenitshi valgekaarlikus armees ning osales kontrrevolutsioonilistes organisatsioonides. 21.detsembril 1941 kell 20.30 lasti Ossipov Kirovi oblasti NKVD sisevanglas maha.

21. detsembril kell 12 viivad Narva ülestõusmise katedraali vaimulikud vaksaliesisel väljakul „Memento” mälestusmärgi juures läbi mälestusteenistuse. Seejärel kogunevad ühes Narva saalis slaavikultuuri ühingu "Svjatagor" liikmed hiliseks austusavalduseks - Aleksander Ossipov oli 1937. aastal esimese üleriigilise vene kooride kokkutuleku komitee esimees. Ta oli ka jalgpalli- ja tennisemangu algataja Narva linnas.

Allikas: Eesti Sõjamemoriaal
Kontakt: 35 72232
SI portaal www.si.kongress.ee

Artikkelien kommentointi on toistaiseksi lopetettu.
Kommentin tai mielipiteen voi lähettää suoraan Pro Karelia -verkkolehden toimitukselle: toimitus@prokarelia.net^  Takaisin ylös      Lisää artikkeleita kirjoittajalta      Artikkeli-arkisto 
Tutustu kirjaan ja tilaa se Karelia Klubi Kaupasta, sähköpostitse tai 05 541 6450, hinta 19:50 euroa.

NS. SOTASYYLLISYYS

Koko Suomen kartta vuodesta 1920
Siirry Kansalaisvetoomuksen internet-sivuille. Vetoomus ei ole jäsenlomake.SIIRRY KARELIA KLUBI KAUPPAAN

Candomino laulaa karjalaisia lauluja [mp3-file].SIIRRY KARELIA KLUBI KAUPPAAN

Karjala. Sanat ja sävel: Olli Nykänen [4.13 MB mp3-file].