Tietoa kirjoittajasta


SI-Uudislist

SI-Uudislist


Vironkielinen SI-Uutiset

E-mail

  Lisää artikkeleita kirjoittajalta

  Artikkeli-arkisto


Copyright 1999-2018 © Pro Karelia ry. Artikkelien ja kuvien lainaaminen sallittua, lähde mainittava.

  Pro Karelian email-rekisterit

15.12.2005
SI-Uudislist

Tämä artikkeli liittyy alla lueteltuun/lueteltuihin artikkeliryhmiin.
Klikkaamalla artikkeliryhmää näet, mitä muita artikkeleita ryhmään kuuluu.


[02] Karjalan palautus

RES PUBLICA ELAB VALIMISKAOTUST PARTEILIIKMETE PEAL VÄLJA

SI-193
15.12.2005

Tänastes päevalehtedes ja internetiportaalides võib lugeda uudist, et Res Publica on alustanud Keskerakonna stiilis arveteõiendamist nende erakonnaliikmetega, kes kohalike omavalitsuse valimistel otsustasid kandideerida valimisliitude nimekirjades. Valimisliite saatis neil valimistel suur edu, eriti maapiirkondades, ja küllap see ärritabki suurt võimuerakonda. Pead tõstvale osalusdemokraatiale tahetakse teha juba eos lõpp.

Erakonna juhi Taavi Veskimäe viha alla langesid valimisliitude edule kaasa aidanud ja nende kaudu valituks osutunud erakonnaliikmed. Meenub üks luuletus võimust ja vaimust, kus öeldi, et kui võim on löönud pähe, siis lahkub vaim, sest tal on ruumi vähe. Res Publicast tundub, et on vaim lahkunud ja järele on jäänud vaid võimuiha. Vaevalt, et sedalaadi repressioonid erakonna mainele kasuks tulevad.

Avalikkuse ees sundpolitiseerimist tauninud erakonna peasekretär Ott Lumi arvates pole vahet, kas inimene töötab erakonna kontoris või linnapea alluvuses."Kui paljud erakonnad on hoidnud oma liikmeid varjatult maksumaksja palgal, siis Res Publica peasekretär tunnistab nüüd avalikult, et linnapea nõunik on eelkõige ikkagi parteiametnik.", kirjutab EPL-is Anneli Ammas.
Res Publica Harju piirkonna juhatus otsustas möödunud nädalal, et Enn Kirsman, Matti Nappus ja Allan Pihlak tuleb erakonnast välja heita, sest nad ei kandideerinud läinud valimistel Res Publica nimelises nimekirjas.

Kui Nappusele ja Pihlakule sai ette heita, et nad ei läinud Saue linnas valimistele Res Publica nimekirjas, vaid valimisliidus, siis Kuusalus, kus kandideeris Kirsman, Res Publica nimekirja polnudki. Harju piirkonna juhatus heitis nüüd aga Kirsmanile ette, et ta seda nimekirja kokku ei pannud, kuigi erakond maksis talle Tallinna linnavalitsuse kaudu palka.

“Vastavalt 2003. aasta kevadel kokku lepitud reeglistikule on erakonna ametnikkond määratletud kogu selle tugistruktuuri ulatuses, mis erakonna poliitikuid erinevates erakonnaga kokkupuutuvates poliitika kujundamise ja elluviimise ahelates teenindab,” kirjutas Res Publica peasekretär Ott Lumi vastukirjas parteikaaslasele Enn Kirsmanile. “Ei ole vahet, kas inimene töötab näiteks erakonna Tallinna kontoris või linnapea alluvuses, kes on mandaadi saanud tänu erakonna liikmete tööle,” lisas Ott Lumi kirjas.

Res Publica peasekretäri Ott Lumi sõnul on inimeste väljaarvamise ettepanekuid tulnud ka Lääne-Virumaalt ja Valgast. Lumi sõnul on kokku kaheksa inimese väljaheitmise algatuse põhjus see, et valimistel kandideerisid mitmed erakonna nimekirja vastu või siis vedasid protsessi, mille tulemusena nimekirja ei saanudki sündida.

Kirsmani hämmastas, et teda tahetakse välja heita, sest ta ei tajunud linnapea Tõnis Paltsu nõunikuna töötades, et ta on partei palgal, ega teinud koduvallas piisavalt erakonna poliitikat. “Ma ei olnud Tallinna linnavalitsuses töötades erakonna palgal ja enne seda, kui Tõnis Palts mind Tallinna endale appi kutsus, oli mul korralik töökoht ja palk, mis oli kaugelt kõrgem kui see, mida “erakond” mulle Tallinna maksumaksja arvelt maksis,” teatas Kirsman erakonnale.

Res Publica liige Enn Kirsman teatas möödunudnädalases kirjas erakonnakaaslastele, et tema väljaheitmise tegelik põhjus on see, et ta on erakonna aseesimehe Tõnis Paltsu meeskonnas ning on seetõttu langenud parteijuhi põlu alla. Kirsmani sõnul ei näe Res Publica esimees Taavi Veskimägi teisitimõtlejail “oma” erakonnas kohta. Kirsman viitas Harjumaa piirkonna esimehele Henn Pärnale, kellega ta on eravestlustes neil teemadel rääkinud.

Teate koostas Margit-Mariann Koppel
SI portaal www.si.kongress.ee


Artikkelien kommentointi on toistaiseksi lopetettu.
Kommentin tai mielipiteen voi lähettää suoraan Pro Karelia -verkkolehden toimitukselle: toimitus@prokarelia.net^  Takaisin ylös      Lisää artikkeleita kirjoittajalta      Artikkeli-arkisto 
Tutustu kirjaan ja tilaa se Karelia Klubi Kaupasta, sähköpostitse tai 05 541 6450, hinta 19:50 euroa.

NS. SOTASYYLLISYYS

Koko Suomen kartta vuodesta 1920
Siirry Kansalaisvetoomuksen internet-sivuille. Vetoomus ei ole jäsenlomake.SIIRRY KARELIA KLUBI KAUPPAAN

Candomino laulaa karjalaisia lauluja [mp3-file].SIIRRY KARELIA KLUBI KAUPPAAN

Karjala. Sanat ja sävel: Olli Nykänen [4.13 MB mp3-file].