Tietoa kirjoittajasta


SI-Uudislist

SI-Uudislist


Vironkielinen SI-Uutiset

E-mail

  Lisää artikkeleita kirjoittajalta

  Artikkeli-arkisto


Copyright 1999-2018 © Pro Karelia ry. Artikkelien ja kuvien lainaaminen sallittua, lähde mainittava.

  Pro Karelian email-rekisterit

01.01.2006
SI-Uudislist

Tämä artikkeli liittyy alla lueteltuun/lueteltuihin artikkeliryhmiin.
Klikkaamalla artikkeliryhmää näet, mitä muita artikkeleita ryhmään kuuluu.


[02] Karjalan palautus

ÕIGUSKANTSLER ALLAR JÕKS JÄTKAB HEAD TAVA

SI-1
01.01.2006

Erandliku riigiametnikuna on õiguskantsler Jõks vastanud sõjaveteran Uno Raudkivi küsimustele ja kahtlusele, nende kirjavahetust võite lugeda portaalist alarubriigist Dokumendid, täpse aadressiga www.si.kongress.ee".

"Süüdistate Eesti Vabariigi täitevvõimu asutusi, et nad on jätnud vastamata Teie teabenõuetele Eesti sõduri vastu suunatud natsiseotuse asjus. Tutvusin Teie väidete tõestuseks lisatud veebilehekülgede (veebikeskkonnas www.si.kongress.ee) sisuga ning ei leidnud informatsiooni või tõendeid selle kohta, et Eesti riigiasutused oleks jätnud mõnele Teie avaldusele või teabenõuetele vastamata.

Neil veebilehtedel on kajastatud Teie kirjavahetus Välisministeeriumi ja riigikoguga ning Euroopa Komisjoni ja Ameerika Suursaatkonnaga Tallinnas. Juhin Teie tähelepanu, et riigiasutused saavad Teie avaldusi menetleda ja Teie kirjadele vastata vaid neile antud pädevuse piires," õpetab õiguskantsler muuhulgas, sest paljuski jäävad vastused saamata seetõttu, et küsitakse valesid asju või valedest kohtadest.

Näiteks seda, miks Riigikohus ei võta menetlusse Eesti kaitsmisele suunatud kaebusi või miks riigiametid ei anna kodanikele aru Eesti riiklust kahjustavate tegude kohta, ei tuleks uurida selliselt käituvailt kohtu- ega riigiameteilt endilt, vaid Eesti kaitsmisega tegelevalt institutsioonilt - kaitsepolitseilt.

"Kui Teil on konkreetseid andmeid selle kohta, et mõni Eesti riigiasutus on jätnud Teie avaldustele ja teabenõuetele vastamata, soovitan Teil need andmed mulle täiendavalt esitada ning märkida ära konkreetsed juhud, mil Eesti riigiasutus ei ole Teie avaldusele või teabenõudele vastanud", lisab õiguskantsler. Uno Raudkivi on otsustanud tema soovituse põhjal kirjavahetust jätkata ning esitada konkreetsed andmed.

Konkreetse juhtumi aluseks on asjaolu, et kommunistist president Arnold Rüütel algatas demoniseerimiskampaania Eesti NSV-d taastavate punajõudude vastu 1944. aastal relva tõstnud sõdurite vastu ning see suhtumine on nüüdse võimuliidu varjatud poliitilises joones uut hoogu kogumas.

"Kuna see tundus väga võõras seisukohavõtt ennesõjaaegsele Eesti Vabariigile järjepidevust tõotanud riigile, hakkasin teabenõudid saatma riigivõimu esindajaile ja asutustele selle kohta. Aastatepikkused selgitusenõuded selles suunas jäid vastamata. Hiljuti leidsin siiski riigivõimu esindaja, EV Õiguskantsleri Allar Jõksi, kes nõustus minuga kirjavahetusse astumast sel teemal," kirjeldab Uno Raudkivi.

Kui Eesti õigussüsteem üritab veel tugevamasse riigiülimuslikku ringkaitsesse tõmbuda, siis ei maksaks meie riigis üksikinimese väärikuse ja põhiõiguse kaitsest (nõukogude õigusleksikonis tundmatud sõnad) rääkima hakata, leiab Raudkivi. Ta küsib, millises õigusruumis läänelikke mõisteid kasutav Eesti riigivõim tegelikult peab kohut?

Allikas: Uno Raudkivi
Kontakt: uno.raudkivi@neti.ee
SI portaal www.si.kongress.ee

Artikkelien kommentointi on toistaiseksi lopetettu.
Kommentin tai mielipiteen voi lähettää suoraan Pro Karelia -verkkolehden toimitukselle: toimitus@prokarelia.net^  Takaisin ylös      Lisää artikkeleita kirjoittajalta      Artikkeli-arkisto 
Tutustu kirjaan ja tilaa se Karelia Klubi Kaupasta, sähköpostitse tai 05 541 6450, hinta 19:50 euroa.

NS. SOTASYYLLISYYS

Koko Suomen kartta vuodesta 1920
Siirry Kansalaisvetoomuksen internet-sivuille. Vetoomus ei ole jäsenlomake.SIIRRY KARELIA KLUBI KAUPPAAN

Candomino laulaa karjalaisia lauluja [mp3-file].SIIRRY KARELIA KLUBI KAUPPAAN

Karjala. Sanat ja sävel: Olli Nykänen [4.13 MB mp3-file].