Tietoa kirjoittajasta


SI-Uudislist

SI-Uudislist


Vironkielinen SI-Uutiset

E-mail

  Lisää artikkeleita kirjoittajalta

  Artikkeli-arkisto


Copyright 1999-2018 © Pro Karelia ry. Artikkelien ja kuvien lainaaminen sallittua, lähde mainittava.

  Pro Karelian email-rekisterit

07.01.2006
SI-Uudislist

Tämä artikkeli liittyy alla lueteltuun/lueteltuihin artikkeliryhmiin.
Klikkaamalla artikkeliryhmää näet, mitä muita artikkeleita ryhmään kuuluu.


[02] Karjalan palautus

SETO SAATIS NURISEVA KIRJA VALITSEJATELE

SI-5
07.01.2006

Uus aasta ja lumi toovad sageli kaasa seto rahvakillu aktiivsuse. Kuu aja pärast toimub Tartu rahu aastapäeva suurmiiting, millel eelkõige just setod tähistavad Eesti omariikluse rajamist. Peale selle avaldavad setod meelt Eesti valitsejatele suunatud märgu- ja nõudekirjadega.

Möödunud aastal valitsejad setosid ei kuulanud, ent head see neile ei toonud: aasta tagasi lootsid Juhan Parts ja Kristina Ojuland teenida kannuseid kahekümnendiku Eesti territooriumi kinkimisega Venemaale, setode needus aga viis nad juba mõne kuuga võimult ning asi muutus ka nende järglastele piinlikuks - maa on endistviisi kinkimata, sest venelasest vastuvõtja perutab.

Osvald Sasko meenutab oma kirjas president Rüütlile, Riigikogu esimees Ergmale, peaminister Ansipile ja välisminister Paetile, et 5,2% kinkimine oma maast Venemaale on väga suur tükk Eestimaad. Aga Venemaale on 0,0000001% juurdetulevat maad väga, väga väike tükk.

"Miks ei arvestatud Eesti rahva poolt mitmel korral läbiviidud pikettidega Toompeal, Hirvepargis, Tammsaare pargis, Tartus, Setomaal? Miks ei võetud arvesse, et 75% Eesti rahvast oli kontrolljoone riigipiiriks nimetamise vastu, kusagil ei ole kajastatud, millist mõju avaldasid kogutud Tartu Rahulepingu toetuse allkirjad. Osa neist allkirjadest edastasime president A. Rüütlile ja suurema osa riigikogu esimehele E. Ergmale," nuriseb Sasko oma kirjas.

Sasko loetleb ka majanduslikku kahju, mida on Eestile tekitanud meie praegune ladvik. Oleme kaotanud kolmandiku hüdroelektrienergia riiklikust vajadusest Narva jõel, st olemasoleva, mis momendil annab elektrit ainult Venemaale, ja kahe jaama juurdeehitamise. Oleme kaotanud põlevikivi, mis on teisel pool Narva jõge, metsad, kipsi, klaasliiva, savi ... Piiriäärsel maal elab räsitud Eesti rahvas.

"Kui president Putin võttis tagasi oma välisministri allkirja meie valitsuse poolt sepitsetud lepingult, siis tekkis selle juhuse läbi ka võimalus meie välisministri allkiri tagasi võtta.

Mõistlik on anda tulevikupõlvkonnale juriidiline võimalus tagasi nõuda seaduslik maa, mis on praegu okupeeritud," leiab Osvald Sasko ning usub, et Eestis on noori õppivaid poliitikuid, kellel puudub seos kommunistliku minevikuga ja Vene julgeolekuga ning kes on tähelepanelikult läbi töötanud Tartu rahulepingu, baaside lepingu, Molotov-Ribbentropi pakti koos lisaprotokollidega. Ja et need noored poliitikud oskavad-viitsivad selgitada Eesti okupeerimise mõistet ning kulgu.

Allikas: Osvald Sasko
Kontakt: Tähe 15-35, Tartu
SI portaal www.si.kongress.ee


Artikkelien kommentointi on toistaiseksi lopetettu.
Kommentin tai mielipiteen voi lähettää suoraan Pro Karelia -verkkolehden toimitukselle: toimitus@prokarelia.net^  Takaisin ylös      Lisää artikkeleita kirjoittajalta      Artikkeli-arkisto 
Tutustu kirjaan ja tilaa se Karelia Klubi Kaupasta, sähköpostitse tai 05 541 6450, hinta 19:50 euroa.

NS. SOTASYYLLISYYS

Koko Suomen kartta vuodesta 1920
Siirry Kansalaisvetoomuksen internet-sivuille. Vetoomus ei ole jäsenlomake.SIIRRY KARELIA KLUBI KAUPPAAN

Candomino laulaa karjalaisia lauluja [mp3-file].SIIRRY KARELIA KLUBI KAUPPAAN

Karjala. Sanat ja sävel: Olli Nykänen [4.13 MB mp3-file].